Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen esélyeim vannak ausztri...

Milyen esélyeim vannak ausztriai gimnáziumban tanulni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

1999-ben születtem, 14 éves, 9. osztályos vagyok. A 10. osztályt már ott szeretném kezdeni nyelvgyakorlás céljából, és mert nagyon szeretem Auszriát :) Az itteni eredményeim nagyon jónak mondhatóak.

Milyen feltételek vannak egy ottani gimnáziumba beiratkozáshoz?

Szállást hogy lehetne megoldani? Valamilyen kollégium?

Én úgy gondoltam,hogy minden pénteken hazajönnék vonattal Pestre hétvégére.

Milyen városokban próbálhatnám meg? Bécs, Wiener-Neustadt, Eisenstadt? Nem veszélyes ilyen fiatalon?

Köszönöm előre is a válaszokat :)


2014. szept. 13. 20:28
 1/4 A kérdező kommentje:

Esetleg bentlakásos iskola? Milyen árban vannak?

Mennyi pénzbe kerülne havonta, hogy én kinn tanulok? Megélhetéssel együtt?

2014. szept. 13. 20:34
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld megbeszélni a lehetőségeiteket a családoddal, hacsak nem költöztök ki mind, akkor ez elég nehezen kivitelezhető. Talán megpróbálhatnál jelentkezni a budapesti Osztrák Iskolába ( [link] vagy más német tannyelvű iskolába. Ha ilyet végzel már könnyebb lesz osztrák egyetemre bejutni
2014. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Beszéltem velük már sokat erről, támogatnak is benne :)

Ha rosszul alakulnak a dolgok, akkor oda költözünk ki majd, mert apunak is jól beszél németül


Az a baj, h nekem mindenképpen osztrák környezetre van szükségem :P legnagyobb álmom ott élni

2014. szept. 13. 20:51
 4/4 anonim válasza:
Én már itt járok gimnázimban az év elejétől. Szerintem igazából megoldható csak nem pont Bécsbe mert az azért veszélyesebb is és drágább is lenne. Ha például Eisenstadtba szeretnél akkor végülis költözhetsz egy kicsi lakásba valami kisebb faluba mert rengeteg faluból megy vonat Eisenstadtba. De Ausztriában igazából még kisebb városoknak is nagyon jó gimnáziumuk van.(Ahol én lakok kapásból 3 is van pedig nem nagy város és a környék egyik legjobb gimije) A tankönyvekért itt nem kell fizetni. És igazából amikor én mindenki irta nekem hogy a határon bunkók a magyarokkal de ez egyaltalan nem igaz:) mindenki nagyon jófej. és az iskolák nagyon jók. Írhatsz privátot ha akarsz:) 14/L
2015. jan. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!