Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Olaszországban járhatok úgy...

Olaszországban járhatok úgy egyetemre hogy nem beszélek olaszul?

Figyelt kérdés
Külföldön szeretném folytatni a tanulmányaimat, 1. célpontom Olaszország lenne, de a nyelvet sajnos nem beszélem. Angolul viszont folyékonyan beszélek. Van rá valamilyen lehetőség hogy bekerüljek egy ottani egyetemre? Időközben a nyelvet is szívesen megtanulnám. Esetleg valakinek valaki személyes tapasztalat?

2014. szept. 24. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Járhatsz, ha fizeted a tandíjat. Legfeljebb nem fogsz tudni levizsgázni.
2014. szept. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, több egyetemen is folyik angol nyelvű képzés, többek között Paviaban is (de nem tartom kizártnak Perugiában vagy Padovaban sem...)
2014. szept. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! :) pont ugyanígy készülök Milánóba menni ugyanis van több egyetem is ahol angol nyelvű szakok vannak! :) jövőre tervezel menni? Írj privátban! Érdekelnének a részletek ugyanis hasonló cipőben járok:)
2014. szept. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esély van rá, tandíjat fizetned kell, és van angol nyelvű képzés mindegyik olasz egyetemen (tudom!) Én anno mikor ide kerültem Magyarországra, tudtam magyarul, de nem éreztem úgy hogy magyar nyelven eltudom végezni az egyeteme így angol nyelvű képzésre jártam. Magyar vagyok, de az Államokban nőttem fel angol anyanyelvűként, szüleim tanítottak magyarul de az nagyon alap volt egy egyetemhez és a nyelvtannal is kőkemény gondok voltak, leginkább hogy rossz sorrendben pakoltam egymás után a szavakat, nem ragoztam stb. szóval elég nehezen lehetett érteni a magyaromat anno.
2014. nov. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jarhatsz, es kerhetsz tanulmanyi osztondijat is, amit azert egy magyar atlag fizetesu csaladbol szarmazo diaknak meg szoktak itelni. ( fedezi a tandijat es a koleszt - menzat - jegyzeteket)
2016. szept. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!