Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehet rossz kategória. Minek...

Lehet rossz kategória. Minek tanuljak, amihez 3 év kell kb? Mert le is akarok érettségizni, és érettségivel menni ki Mexikóba, ahol találok munkát (Az érettségimmel csak felvesznek)

Figyelt kérdés
14 éves 7.-es lány
2014. szept. 25. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Spanyolul beszélsz?
2014. szept. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Magyar érettségit külföldön nem nézik munka vállalásnál.
2014. szept. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vetesd fel magad egy akármilyen szakközépiskolába vagy gimnáziumba, és akkor lesz érettségid. De az 4 év.
2014. szept. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Beszélek spanyolul, igaz még nem olyan jól, de szerintem addigra simán meglesz a felsőfokúm!:) De a kérdésre válaszoljatok! (Nem baj, ha 4 évet kell tanulni, csak le tudjak érettségizni!)


Miért nem nézik?:( akkor mit kéne tegyek? Kint szeretnék dolgozni majd.

2014. szept. 25. 15:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de Mexikóban nagyon rossz gazdasági helyzet van, tehát nem lesz könnyű munkát találnod. Nem hiába menekültek több millióan USA-ba. Egy sima szakmával sem fogsz többre menni mint kint mint egy érettségivel, legalábbis szerintem. Például egy orvosi, mérnöki, IT-s diplomával lenne esélyed (megint csak szerintem).
2014. szept. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ezt sajnos nem tudom elhinni! :S ne haragudj..

Én Mexikó szerelmese vagyok, de azt, hogy veszélyes, és alig vannak az utcán ahogy a hírekben írják, és hogy szegénység van ott, nehéz, nagyon nehéz elhinnem!!!!

Sajnálom.



Én ezt megnéztem, és amikor Maite kilépett az utcára - kedvenc színésznőm -, egyáltalán nem látszott veszélyesnek! Nézzétek végig, ha érdekel..


http://www.youtube.com/watch?v=j2W_9oR5ZQk


És mindenképpen ki szeretnék odamenni, ugyanis Telenovella rajongó vagyok, és ott akarok tanulni majd annak. Közbe pedig dolgozom.. Szóval ennyi az egész. Álom --> az minden embernek kéne lennie, amit követnie kell..

2014. szept. 25. 17:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért nem tűnik veszélyesnek, mert az nem Mexikóban van, hanem New Yorkban...
2014. szept. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Most ezt nem értem!:(

HA ez tenyleg New Yorkban van, nagyon elkeseredtem 😢

2014. szept. 25. 18:54
 9/11 anonim ***** válasza:

Mexikóban tombol a korrupció, hatalmas bűnszervezetek vannak kiépülve, mindennaposak az utcai gyilkosságok, hatalmas nyomornegyedek vannak amelyek fallal vannak leválasztva a gazdag lakóparkoktól.


[link]



Nem hiába van hatalmas kerítés a USA Mexikó határon, egyrészről a illegális bevándorlók miatt akik a nyomor elől menekülnek Amerikába és nincs semmi vesztenivalójuk, másrészről pedig a drog csempészet miatt.


[link]


[link]


A határt külön erre felállított rendőr alakulat védi, több tucat dokumentum film készült már erről.


A Dél-Amerikából származó drog jelentős része Mexikón keresztül kerül USA-ba, ez és az, hogy hatalmas a szegénység elég kemény párosítás.

Biztos hallottál már olyanról, hogy drog kartell stb., ez mind Mexikóban van.


http://www.youtube.com/watch?v=mPEfArQU7tc



Persze Mexikónak is van szép oldala, de teljesen más ott élni és csak elmenni pár napra/hétre nyaralni a tengerpartra és megnézni pár nevezetességet.


Szerintem ne nagyon akarj Mexikóban élni, de még fiatal vagy nyugodtan álmodozz.


Amúgy telenovella egész Latin-Amerikát jellemzi, nem csak Mexikóban van.


[link]

2014. szept. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Annyira elszomorító:(
2014. szept. 25. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!