Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van olyan külföldi egyetem,...

Van olyan külföldi egyetem, ahova elég egy középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még csak alig több, mint 3 éve tanulok angolt, gimiben kezdtem, de szerencsére nagyon jól megy. Idén vagyok 12.-es, szóval lassan itt a nyelvvizsga ideje, de a felsőfokúval azért még nem merek megpróbálkozni. Testvérem mindenáron azt akarja, hogy külföldön tanuljak, és igazából nekem is lenne hozzá kedvem, de eddig mindenhol csak IELTS vagy TOEFL nyelvvizsgát fogadnak el, sima középszintűt nem.

Mit tegyek? A felsőfokú nem hiszem, hogy menne, mindig úgy terveztem, hogy érettségi utáni nyáron nagyon ráállok és jól megtanulom, de akkor ez így már késő lesz.

Telc nyelvvizsgát sehol nem fogadnak el?


Légyszi ne harapjátok le a fejem, ha butaságot kérdeztem, és előre is köszönöm a válaszokat! :)


2014. okt. 6. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak az IELTS es/vagy a TOEFL nyelvvizsgaval lehet jelentkezni angolszasz egyetemre.
2014. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hm, ettől féltem. :/ És az angolszász egyetemeken kívül? Pl. Hollandia, Norvégia, Belgium, Svédország? Próbáltam nézni néhány egyetem honlapját, de erről nem találtam infót, bár nem értek hozzá, lehet, hogy rossz helyen is kerestem.
2014. okt. 6. 21:50
 3/3 anonim ***** válasza:
A legtöbb egyetem, bizonyos szakok esetében pl. IELTS-nél elfogad 5.5-től 6.5 már. Ami a középszintű angol nyelvvizsgának felel meg kb.
2014. okt. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!