Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában vagy Amerikában hol...

Angliában vagy Amerikában hol találhatnék magyar főiskolát? Középfokú angol nyelvvizsgával rendelkezem. Milyen diákmunkákat találhatnék mellette?

Figyelt kérdés

főként a média, a lakberendezés érdekel

Jelenleg egy nagyon erős gimnáziumba járok. Az összes jegyem átlaga 3-mas. Viszont második nyelvem a francia, amit körülbelül alapfokon beszélek (nincs belőle vizsgám)

Anglia és Amerika érdekel főként



2014. ápr. 2. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Te milyen magyar főiskolát keresel Angliában vagy az USA-ban?Mert már maga a kérdés is értelmetlen?Az már csak hab a tortán, hogy te állítólag egy nagyon erős gimnáziumban vagy közepes tanuló
2014. ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
magyar nyelvű főiskola külföldön. nem is ösztöndíjast mondtam a jegyek miatt.
2014. ápr. 2. 22:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi értelme nem lenne. Magyarokkal lennél egész nap, angol meg csak annyi ragadna rád, amennyivel a boltban találkozol.

Egyébként ha már felvételi, akkor sajnos kint nem tudják, hogy a te iskolád mennyire nehéz vagy nem, így csak azt látják, hogy egy közepes tanuló vagy.

Ha tényleg annyira eros, akkor az érettségivel még javíthatsz a helyzeten.

Anglia vagy Amerika? Amerikában vízummal juthatnál csak ki, azért ez erosen korlátozna. Angliába azért jóval konyebb kijutni. Munkát az itt elo diákok (én egy éve már, hogy Londonban élek, ezért tudom) úgy keresnek, mint a tobbiek, csak ok part-time-ban vállalják (én nem tudok arról, hogy kulon lenne diákmunkás szervezet).

Én azt javaslom, hogy gyúrj rá erosen az angolra (azért egy kozépfokú nyelvvizsga még nem elég). A legjobb amit tehetsz, ha keresel feltoltott eloadásokat meg sokat olvasol. Ha már megéted amit hallasz, akkor jó úton jársz.

2014. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod! Megertem amit mondanak neg irni is tudok meg minden de eddig a kozepfoku nyelvvizsgam van meg. Gondoltam ha kimennek egyszerubb lenne a felsofoku.
2014. ápr. 3. 15:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az USA-ban a tanulóvízummal csak az egyetemen belül dolgozhatsz, akármilyen munkát nem vállalhatsz.

Ha nem vagy biztos a nyelvtudásodban, de mindenképpen külföldi egyetemben gondolkozol, érdemes egy évig au-pairkedni akár. Au-pairként is adnak vízumot (USA), illetve Angliában is könnyű elhelyezkedni, nyelvet tanulni, utánajárni az iskoláknak. Utána már egy jó angol nyelvtudással könnyebb a tanulmányokat is folytatni.

A magyar nyelvvizsgákat amúgy sem fogadják el, meghatározott nyelvvizsgákon kell a meghatározott pontszámot elérni és akkor van esély bekerülni.

Én így értesültem, de talán más, akinek személyes tapasztalata is van, többet tud segíteni.

Egy hasznos beszámoló ezzel kapcsolatban: (ő is írja a nyelvvizsgákat!)

[link]

2014. ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!