Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliai egyetemisták! Nektek...

Angliai egyetemisták! Nektek miért érte meg kimenni tanulni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy mitévő legyek. Elképesztően nagyon szeretnék Angliában tanulni, de tartok is tőle. Félek, hogy nem menne, vagy a jelentkezésemet szúrom el, az egész diákhitel dolog, etc.

Ezért érdekelne, hogy számotokra mi volt az a dolog, ami miatt véglegesen eldöntöttétek, hogy belevágtok és végigcsináljátok? Gondolom nem túl sokan bánták meg, de azért megkérdezem, hogy miért érte meg?



2014. okt. 10. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Miért érte meg kimenni?

Mert Cambridge az egyik legjobb egyetem a világon, és mert imádom a helyet :)

Más egyetemre nem mentem volna, ugyanazt megtanították volna úgyis a magyar egyetemen.

2014. okt. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szeretnék még véleményeket hallani :)
2014. okt. 21. 23:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Habár tapasztalataimat nem tudom meg átadni mert en is most készülök en is kicsit bizonytalan vagyok de mióta az eszemet tudom az az álmom h Angliába költözöm..hat megeri e nekem ha minden összejön biztos megéri de szerintem másnak is..az angol diplomát főleg ha valami kicsit jobb nevű egyetemről szerzed(és most nem feltétlen Cambridge meg Oxford jöhet csak szóba rengeteg egyetem van) mindenhol szívesen fogadják mert jó híre van.Ha Angliában szeretnél dolgozni főleg jó mert kinn a legtöbb magyar diplomás a mekiben van a diplomájával kivétel ezalól van pl az orvosi de ilyen közgáz jog stb olyan mintha nem is lenne.Illetve azt hallottam még,hogy sokkal modernebb felfogásuak,kevesebb felesleget tanítanak,gyakorlatiasabb a tudás .
2014. okt. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
42%
Oxbridge-nek csak neve van, színvonal ugyanaz mint a több "red brick" egyetemen. Skóciában ma már nem csak jobb egyetemek vannak, de EU állampolgároknak (kivéve angolok, ehehehehehehe) a tandíj is a szokásos párszáz font, vagy nulla, évente (az angol 9000+ helyett). St. Andrews, Strathclyde, stb. semmivel sem maradnak el az Oxford-Cambridge szarások mögött, csak szebbek, élhetőbbek, és nincs hírnév-nyomás sem (ez PhD-nél kimondott hátrány).
2014. dec. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%
Van is miért félni, itt a babazsúr világban, sőt félni magától a félelemtől kell csak igazán. Csupa ádáz veszély leselkedik rád minden sarkon, a nagy részét pedig sosem rázhatod le, mert ott lakik a fejedben.
2014. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!