Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemistak! Ti hogy vagytok...

Egyetemistak! Ti hogy vagytok kepesek egesz nap tanulni?

Figyelt kérdés
En reggel elkezdek tanulni, de d.u. 6 korul annyira faradtt vagyok, hogy nem birok tovabb koncentralni.
2014. jan. 23. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha le tudsz ülni reggel 8-kor este 6-ig tanulni, az bőven elég az egyetemhez, legalábbis ha érted is, amit tanulsz.


Amúgy Erős-módszer: amfetamin. [link]


A diákok nagy része amúgy puhány, és csak koffeinnel tolja: lásd energiaital, kávé.

2014. jan. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem kezdek el reggel tanulni, mert nem tudok. Számomra vizsgaidőszakban totál összecsúsznak a dolgok. 1-2 körül ülök neki tanulni és hajnali 1-2 körül szoktam abbahagyni. Ehhez hozzá tartozik, hogy ezután nyilván kialszom magam, tehát 10-11 előtt nem igen ébredek fel. Általában jól bevált. Megiszom a reggeli kávémat, eszek valamit, felébredek szellemileg is (szükségem van ehhez 1 órára legalább), aztán nekiülök. Ha úgyérzem már nagyon fáradok, akkor járok egyet, eszek, iszok, vagy csak kiszagolok a friss levegőre. Egy picit megpihen az agyam, aztán ha úgyérzem mehet tovább, akkor visszaülök. Ez volt a 7. vizsgaidőszakom, elég jól kifejlett már a technikám. Általában igyekszek úgy felvenni a vizsgáimat, hogy lehetőségem legyen erre, ne kelljen kialvatlanul ülnöm a jegyzeteim fölött, mert akkor úgysem ragad meg semmi...

Eleinte törekedtem rá, hogy minél korábban keljek és ezáltal viszonylag korán tudjak feküdni is, de ez nekem egyszerűen valamiért nem megy. :) Ellenben azon már megsem lepődök, ha hajnali 3-at mutat az óra, amikor aludni indulok.

2014. jan. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!