Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi pontosabban az az Erasmus?...

Mi pontosabban az az Erasmus? Mit tett egy Erasmusos diák, hogy "bekerült" oda?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat hallok róla. Annyit kiderítettem, hogy ösztöndíjat ad, és külföldre lehet vele menni tanulni. De ha például jelentkezni akarok, akkor mit tegyek (gondolom azon kívül, hogy jól tanulok)? Kell hozzá nyelvvizsga is vagy emelt szintű érettségi valamiből? Ez csak ösztöndíjat ad és lehetőséget a kint tanulásra vagy mást is? 16/L

2014. okt. 15. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy olyan ösztöndíj, amivel egy szemesztert külföldön lehet tanulni. Ha majd egyetemre mész, meg fogják mondani a jelentkezés menetét és a feltételeket. Figyelembe veszik a tanulmányi átlagot, és a nyelvismeretet - egy idegen nyelvű elbeszélgetésen is részt kell venni a kiválasztási folyamat szóbeli fordulójaként.

Kinn ugyanúgy beiratkozol a külföldi egyetemre, mint itthon tennéd, ugyanúgy órákra jársz és vizsgázol, mint itthon tennéd. Ha igényled, az első hónapban nyelvtanfolyamon is részt vehetsz.


Veszélyek:

- nem biztos, hogy itthon elismerik az ott elvégzett kurzusokat, ezért lehetséges, hogy egy félévet (de ha nincs az adott, itthon kihagyott tárgyból keresztfélév, akkor akár egy évet is) veszítesz. Ha mondjuk egy évet vesztesz, akkor miután hazajössz, lehet, hogy lesz itthon egy passzív féléved - ez "megtörheti a lendületed", ami az itthoni tanulmányaidat illeti... Mert ha mondjuk ebben az "üres" félévben elkezdesz dolgozni, és később azt nem akarod feladni, akkor nehezebb lesz újra a tanulásra koncentrálni. De az is lehet, hogy minden ott tanult tárgyat elismer az itthoni egyetem, és akkor a régi csoporttársaiddal együtt végezhetsz.

- jó, ha viszel magaddal kb. 2 havi tartalék pénzt magaddal, mert ha kimész, lesznek azonnali költségeid (pl. kollégium, étkezés, utazás), és elég gyakori, hogy az ösztöndíj első részlete jó pár hetet késik...


Előnyök:

- gyakorolod a nyelvet

- kapcsolatokat szerzel

- szép élményekkel gazdagodsz:)


Persze van, aki csak "bulizik", de van, aki nagyon is hasznosan tölti el az időt...

2014. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az előttem válaszoló jól írja. De azt hozzátenném, hogy választhatsz hogy egy, vagy fél évre utazol ki. Az önéletrajzodban is elég jól mutat a külföldi tanulmány. Halasztás nélkül nehéz megcsinálni, de volt már olyan, akinek sikerült kint és itthon is letenni a vizsgáit. Én mindenképp kipórbálnám. Tanulmányi átlag és a közösségi életben való részvétel a legfontosabb, és persze nyelvismeret.
2014. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!