Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus Svédországban/Dániában...

Erasmus Svédországban/Dániában anyagilag?

Figyelt kérdés

Szeretnék kimenni fél-1 évre Svédországba vagy Dániába erasmussal. Mennyi az erasmusos támogatás, lehet dolgozni mellette, ill. van-e munkalehetőség mellette, esetleg tapasztalatok?

Előre is köszönöm a segítséget:)



2014. okt. 22. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:

A támogatás összegét elfelejtettem, de ha jól emlékszem 3 kategóriába sorolják az országokat attól függően mennyire drága a megélhetés és az alapján adják (ez a 2 hely a drága megélhetésűben van :)).

Dolgozni lehet mellette, van amikor segítenek is keresni valamilyen munkát az egyetemen vagy valamilyen hozzájuk kapcsolódó helyen (én pl. párszor voltam középiskolákban mesélni Mo.-ról és az Erasmusos élményemről - kicsit ilyen promő szerű volt, hogy miért is jelenkezzenek majd ők is egyetemistaként erasmusra).

Én Dániában voltam egy évet és nagyon jó volt. A megélhetés nem olcsó mulattság, szóval azért úgy kalkuláld, hogy legyen bőven pénzed úgy is, ha mondjuk nem kapsz munkát.

Ráadásul jobb, ha egy évre mész, mert kell idő, amíg megszokod az új környezetet, belerázkódsz a dolgokba és én kb. decemberre tudtam annyira megszokni az egészet, hogy akkor már magabiztosan mertem beszélni is angolul, az órákon aktívabban részt venni stb. Szóval ne az legyen, hoy mire élveznéd az egészet már jönnöd is kell haza.

Amúgy az egyetemek szoktak tartani erasmusos előadásokat is mielőtt lehet jelenkezni, akkor tudsz sokkal részletesebb infókat szerezni. Elmondják kik a felelősök az adott egyetemen az erasmusos diákokért és tőlük aztán mindent meg lehet kérdezni és ők sokkal napra készebbek is. Én 4 éve voltam, nem tudom mennyire változtak azóta a dolgok.

2014. nov. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod:) amennyire én tudom, nálunk nincsenek ilyen tájékoztató alkalmak sajnos,de lehet érdeklődni a külügyi irodán. Tervezed, hogy visszamész még tanulni/dolgozni? Milyen szakon voltál, melyik suliban?
2014. nov. 12. 01:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Tanulni már nem fogok menni, mert most fejezem be januárban a mesterképzést. Lehet, hogy késöbb még visszemegyek dolgozni Dániába, de áprilisban megyek ki a páromhoz Németországba, szóval a következő pár évben nem valószínű. Nagyon jó hely Dánia, és jobb az életszínvonal is, mint itthon, de elég drága a megélhetés. Elég sok helyen lehet angolul elhelyezkedni, de hacsak nem egy multihoz megy az ember, akkor azért egy magasabb beosztású munkához beszélni kell dánul.

Viszont volt egy csoporttársam, aki velem egyszerre volt kint Ő utána már vissza is ment mesterképzésre oda. Elkezdett dánul tanulni és azt mondta eddig egyáltalán nem bánta meg, hogy visszament. Szóval a megélhetés ára ellenére nem rossz a hely :)

Egyébként international sales and marketing management szakra mentem a Copenhagen Buisness Academyre, mert nemzetközi gazdálkodást tanultam Mo.-n és ez a szak hasonlított rá a legjobban.

2014. nov. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!