Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsbe megyek egyetemre. Az...

Bécsbe megyek egyetemre. Az érettségi ott mennyire, hogy számít? Hogy vannak a pontok?

Figyelt kérdés
2010. jan. 25. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ezt tervezem, és úgy tudom, hogy nem számolnak pontokat. Elég az érettségi (amit le kell fordíttatnod) meg egy olyan nyelvvizsga, ami igazolja a nyelvtudásodat. Bár talán nyelvvizsga sem fontos, ha van németből érettségid. Igazából annyi az egész, hogy összeszeded ezeket a papírokat és jelentkezel. Nincs felvételi vizsga, nem számolnak pontokat (csak legyen meg az érettségid), mindenkit felvesznek, aki jelentkezik.

DE! Van néhány szak (orvosi, pszichológia, művészeti), ahol elméletileg tesztet kell írni, ergo felvételi vizsga van és ide azért nem vesznek fel mindenkit.


Egyébként milyen szakra szeretnél menni? Idén érettségizel? Októbertől kezdenéd?

2010. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1 év múlva érettségizek és orvosira szeretnék.
2010. jan. 25. 13:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Orvosinál van teszt, ami pszichológiai jellegű. Utánanázhetsz ezeken a honlapokon:

[link]

[link]


Ezt az oldalt olyan magyar diákok szerkesztik, akik Ausztriában tanulnak, talán hasznosnak találod:

[link]


Amúgy szerintem érdeklődj osztályfőnöknél, némettanárnál is, hátha ők ismernek olyat, aki orvosira ment. :) És ha megtudsz valami új infót, légyszi oszd meg, engem is érdekelne. :)

2010. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi
2010. jan. 26. 15:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: te is jövőre tervezed vagy esetleg már idén?
2010. febr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2 év múlva.
2010. febr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!