Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lipcsében meg lehet élni...

Lipcsében meg lehet élni egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Ki szeretnék menni tanulni, dolgozni mellette, kezdőtőke itthon keresett kis pénzem lenne, (200 e körül) csak magamra számíthatnék, utána ott is szeretnék maradni és ott élni.

2014. okt. 24. 20:49
 1/6 keszicsiga válasza:
egyáltalán bírod a nyelvet?
2014. okt. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom-e vagy szeretem? :) Szeretem német nyelvet, eléggé könnyedén megy nekem, és nyílván nem 0 nyelvtudással mennék ki, csak nem tudom önerőből képes vagyok-e a kinti életet finanszírozni.
2014. okt. 26. 10:41
 3/6 anonim ***** válasza:

200 ezer vagy 200 euró? nem mindegy.


6500 euróból azért az első időkben meg tudsz lenni, bár én előtte már a nyáron kimennék melózni, hogy bejáratott állásban kezdjem az évet.

Az egyetem árát te fizeted vagy kölcsönt veszel fel?

2014. nov. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
izé, 650
2014. nov. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

6500? Jó is lenne.... :D


Igen, 200 ezer, de mire kijutok, talán lesz több is, de ez a minimum egyelőre.


Egyetem árát én fizetném, végülis félévente az a 300 euró nem olyan sok, csak nem tudom meg lehetne-e élni. Milyen fajta kölcsönre gondoltál amúgy?

A legjobb az lenne, ha kollégiumban tudnék élni, de magyarként a nagy Németországban ez csak vágyálom marad szerintem. :D

2014. nov. 4. 22:42
 6/6 anonim ***** válasza:

meg lehet élni, ha keményen dolgozol. viszont valószínű, hogy pár félévet csúszol az egyetemen, ha mellette munkád is van. az a baj a németországi egyetemekkel, hogy egy tárgyból 3 bukás után véglegesen kiraknak az egyetemről, ami azzal jár, hogy "eltiltanak a szaktól" és németországon belül sehol máshol nem iratkozatsz be ugyanarra a szakra, ami állati szigorú. én minden vizsga előtt halálfélelemben vagyok, hogy most fogom elrontani évek munkáját és rúgnak ki az egyetemről nyom nélkül...


ha teheted, kicsit több pénzzel menj ki, mert az első hetekben az ideiglenes szállásról is gondoskodni kell. ha szobát bérelsz akkor egy havi lakbér plusz kaució kell, illetve legalább az első hónapra kell, hogy élj valamiből. plusz a tandíj. szóval ha nagyjából összeadom az összegeket, 100 euró mondjuk vmi hostel, amíg nem lesz szobád, 600 euró a kaució + első havi lakbér, 300 euró az első hónapra, hogy ne halj éhen és 300 euró a sulira, az már rögtön 1300 euró. jó lenne előbb kimenned és a nyarat végigdolgoznod, esetleg ha lány vagy, au pairkedhetnél egy pár hónapot (azzal a szállás meg van oldva) és mellette tudnál nyugodtan munkát meg szobát keresni.

2014. nov. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!