Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van esélyem bejutni egy...

Van esélyem bejutni egy külföldi egyetemre?

Figyelt kérdés
Magyarországon egy nem túl jó középiskolába jártam, jó lett az érettségim és a 11.,12. évvégém is. E szerint a kalkulátor szerint ( [link] 420 pontom van... Szerintetek? Egyébként Angliában szeretnék tovább tanulni. Vagy Skóciában.

2014. okt. 27. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Máshol nem így működik a felvételi rendszer. Előfordulhat az is, hogy míg itthon maximális 500 pontod van, addig külföldön fel se vennének. Elsősorban érettségi alapján kerülsz be, ha elő van írva, hogy miből kell emeltet tenni, aztán fontos a nyelvismeret és esetenként külön felvételi is lehetséges.
2014. okt. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az UK ben a top egyetemek általában megmondják h mindenből 5os legyél es legyen benne mondjuk 2 emelt persze ha pl kémiát akarsz tanulni akkor abból is kell érettségi akkor vannak ahol csak simán 5ost kérnek valahol azt mondjak h az 5bol valahány legyen 5os a többi négyes vagy negyesnel ne legyen rosszabb persze van gyengébb ami azt mondja h harmasnal ne legyen rosszabb a kettest nem nagyon toleraljak legalábbis olyat meg nem láttam írni kell az egyetemnek ami érdekel es valaszolnak pár napon belül illetve minden egyetem ker általában egy 6.5 ös IELTS nyelvvizsgát van amelyik csak 6osat van amelyik 7eset(ez ritka általában nagyon speciális szakokon) es ezt általában nyár végéig kell telljesiteni de ezt is érdemes megkérdezni .En is most szeretnek jelentkezni a 2015 szeptemberi tanévre :)
2014. okt. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is :) Te hova szeretnél?
2014. okt. 30. 16:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Skóciában az university of strathclyde a legszimpibb glasgowban ezt mindenképp megjelölöm habár lehet nem ez lesz mert írtam nekik es a csaj azt írta h az 5tantargybol 4nek otosnek kell lenni es hat matekbol meg irodalomból közel sem biztos h ötösre erettsegizek es az mar ugye kettő de lehet hülyeséget mondott mert ezt is harmadszorra tudtam belőle kiszedni mert nem is teljesen volt tisztában a dologgal ez csak egy ilyen student adviser aki valaszolgat Angliában az university of Sussex érdekel meg ami gyengébb az university of brighton es meg ugye van két lehetőség amit még nem tudok Skóciában kene keresgélni mert jó lenne megúszni a tandíjat de majd kiderül :)
2014. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:) Megnézem Őket :)
2014. okt. 31. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!