Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy lehet kijutni külföldi...

Hogy lehet kijutni külföldi egyetemre?

Figyelt kérdés

Az egész érettségit nézik vagy csak a hozzá kapcsolódó tantárgyakat?

Ösztöndíjra hogy lehet jelentkezni?Sajnos anyagilag nem vagyunk eleresztve,hogy az iskolát is finanszírozzák a megélhetés mellett.

Minden vágyam kijutni külföldre és olvastam,hogy vannak ingyenes iskolák is,pl Írországban vagy Skóciában.Mivel angol tagozatos vagyok,csakis angol nyelvterület jöhet szóba.Gondolom Bécsbe és közelebbi helyeken mindent németül tanítanak.

Köszönöm!


2014. jún. 12. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Rengeteg országban felvételizni kell az egyetemekre, ez alól te sem leszel kivétel. Sok helyen az első év csak "felkészítő" amikor nem is a szaktárgyakat tanulják a külföldi diákok, csak a nyelvet.

A nagyobb egyetemeken van lehetőség angolul tanulni (pl. testvérem szlovákiában végezte el az orvosit, ott a külföldiek választhattak, hogy szlovákul vagy angulul akarják-e tanulni, természetesen a vizsgák is azon a nyelven voltak, amin tanultak)

2014. jún. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Angol egyetemekre ugyanúgy jelentkezhetsz interneten keresztül, mint bármelyik angol a [link] oldalon.

A tandíj sok, de igazából nem kell kifizetni, hanem fel lehet rá venni tandíjhitelt, ami alacsony kamatozású, és nagyon kedvező a visszafizetés kondíciója.

A megélhetésre meg pl. Cambridge-ben mindenki kap évi max. 3500 fontot, ami a jelentős részét (ha nem is a teljeset) fedezi a kiadásoknak (szállás, kaja, stb).

[link]

2014. jún. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Skóciában ingyenes az egyetem az EU-soknak, én is itt tanulok.Szerintem a felvételi rendszerével kapcsolatban már rengeteg kérdés merült fel itt, de egyébként nézik az egész érettségit, meg kell írni egy motivációs levelet, meg kell egy tanári ajánlás és ennyi, egyébként nem egy nagy dolog kikerülni :)
2014. jún. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!