Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha már elvégeztem a kozmetikus...

Ha már elvégeztem a kozmetikus szakmát csak rendes munkahelyet kereshetek vagy gyakorlati helyet is?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, ide jöttem tanulni 2 évvel ezelőtt.

Most viszont, hogy elvégeztem a kozmetikus képzést szeretnék haza költözni.

Amit meg kellett tanulnom lelkiismeretesen megtanultam az elméletet és gyakorlatot is, de mivel rendes szalonban még nem dolgoztam nem érzem magam elég magabiztosnak ahhoz, hogy önállóan elkezdjek dolgozni, nem vagyok benne biztos, hogy eleget tudnék tenni az elvárásoknak.

Ezért gondoltam arra, hogy először egy gyakorlati helyet keresnék pár hónapig.


Németországban erre adott a lehetőség, a szakma elvégzése után el lehet helyezkedni továbbra is mint tanuló, kevesebb fizetésért ugyan, de annál több tapasztalatot tud szerezni az ember mielőtt bele kezd a nagy betűs életbe.


Viszont, hogy Magyarországon hogy működik ez fogalmam sincs.

A kiállított bizonyítvány után kereshetek még gyakorlati helyet?

Kevesebb fizetést kapok, vagy nekem kell érte fizetni?



2014. okt. 27. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A magyarországi viszonyokkal nem vagy tisztában.

Itt valós alkalmazásról szó sincs a szépségipari szolgáltatóknál, legyen az kozmetikus, fodrász vagy műkörmös éppen.

Szóval itt nem fogsz kani fizetést, mint kozmetikus se így se amúgy. Az a te kereseted ahány vendéged van az adott hónapban. Az üzlettulajdonosok székbérletet adnak ki (ha nincs pénzed teljesen saját üzletet nyitni), ahol te havonta fizeted a bérleti díjat, meg magad után a járulékokat, természetesen mint önálló vállalkozó. Kereshetsz nagyon jól, ha sok vendéged van, de persze simán lehetsz veszteséges,ami annyit jelent hogy a tulajnak a székbérletet és a NAV-nak a járulékokat akkor is fizetned kel, ha nemvolt annyi bevételed egy hónapban.

Álláshirdetések között találsz ugyan olyan aki "alkalmazottat" keres üzletébe, ez nagyon megtévesztő lehet. Hohó találtam olyat ahol fizetést kapok!!..na a nagy semmit, csakannyi a különbség, hogy itt nem hivatalos formában, de nem várják el tőled hogy önálló vállalkozó legyél, hanem a járulékokat adod oda a tulajnak amit utánad fizet a NAV-nak(ami így olcsóbb mintha önálló vállalkozó lennél), de kereseted továbbra is csak az amit megtermelsz a vendégekből.

Szóval ha ezen a pályán szeretnél dolgozni, akkor tőkeerős legyél és bírd a veszteséget is finanszírozni amíg saját stabil vendégköröd nincs.

Gondolj bele itt az emberek nem XY szalonba járnak szépítkezni, hanem Kis Jucikához kozmetikushoz, aki ha 50 méterrel arrébb nyit üzletet vitte a vendégeit is, ne azért nem alkalmaz valósan senki senkit ezen a piacon.

Gyakornoki rendszerről meg só sincs....fizetés na ugyan..

2014. okt. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor lehet meggondolom még a haza költözést.

Egyenlőre csak infókat gyűjtök, mert amikor kiköltöztem ide kiskorú voltam fogalmam sem volt ezekről a dolgokról.

Itt már kiismerem magam, de hogy otthon mik a "szabályok" arról fogalmam sincs.

Köszi a választ.

2014. okt. 28. 08:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt mondanám én is neked. Kozmetikus szakmával eszedbe se jusson haza jönni dolgozni. Itt szegények az emberek, ez első "luxus" amiről egy nő lemond az a kozmetika,amikor kevés a család bevétele. Még fodrászhoz el-el megy évente párszor vágatni ha normális frizurát akar, de arra, hogy bőrét professzionálisan ápolja már nem marad még a középosztálybeli embereknek sem. Iszonyú szűk az a réteg aki ezt megtudja fizetni rendszeresen.

Eleve fentiektől függetlenül ebből a szakmából itt túlképzés van, ahogy fentebb leírtam az vad őskapitalizmus uralkodik a piacon, kezdőként akkor lennél itt sikeres, ha vagy piszik nagy ismeretségi köröd van(normális anyagi helyzetben lévők között), akikből gyorsan sok vendéget tudsz szerezni, vagy tőkéd van, és valami nagyon jó negyedben üzletet nyitsz, profi szolgáltatásokkal és nagy reklámmal. Aki a fenti két dolog valamelyikével nem rendelkezik, az csak vegetál egy darabig majd más munka után néz.

2014. okt. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!