Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ahhoz hogy egy skót egyetemre...

Ahhoz hogy egy skót egyetemre felvefyenek, elég egy 350 pontos magyar éretségi? Meg persze felső angol nyelvből.

Figyelt kérdés

Külföldön szeretném elkezdeni az egyetemi tanulmányaimat. A student awards agency for scotland támogatását venném igénybe. Ha lehet akkor légyszi arról (saas) is írjatok amit tudtok, tanácsot tapasztalatot, mert kiváncsi vagyok mindenre.

A normális válaszokat előre is köszönöm.

Gergő.



2014. okt. 29. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Erről olvastam már. Ott úgy van, hogy írsz egy motivációs levelet, ha azt megfelelőnek tartják, akkor elmondják, hogy legyen x és y tárgyból 5-ös emelted ÉS ők határozzák meg, hogy milyen típusú nyelvvizsgád legyen (nagyon nehéz fajta, nem tudom a nevét). Na, és ha azokat a teljesítményeket átléped, akkor mehetsz oda.
2014. okt. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Nem valoszinu hogy eleg.
2014. okt. 29. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ.. skót egyetemeken a jegyeket nézik, nem a magyar pontokat. Az biztos, hogy IELTS vagy TOEFL nyelvvizsga kell, azok pontszáma már számít.

Egyébként az egész egyetemfüggő. Van ahol elvárják azt, hogy kitűnő érettségid legyen, máshol elég a kicsit gyengébb is. Nem tudom melyik egyetemre és milyen szakra szeretnél menni, de az egyetemek honlapján fent vannak az információk erről. Általában van külön magyarországi jelentkezőknek szóló rész is pl.: [link]


Ha ezekből nem tudod, hogy mit kérnének tőled, akkor írj nekik emailt. :)

2014. okt. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak nagyon köszönöm.
2014. okt. 30. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!