Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Sebészetet szeretnék tanulni...

Sebészetet szeretnék tanulni külföldön, kéne egy kis segítség?

Figyelt kérdés
Sziasztok, külföldön (Amerika vagy Anglia) szeretnék tanulni sebésznek/orvosnak. Hogy keresek googleben egyetemeket? Úgy tudom, hogy náluk nem "általános orvosi" van, hanem valami más. Esetleg valaki nem tudja, hogy hogy van ez pontosan?

2014. nov. 8. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

USA: 4 éves általános, college képzés, erre jön 4 éves orvosi egyetem, ekkor leszel orvos. Ezután 3-6 éves rezidensképzés a szakiránytól függően. Mint láthatod több idő, mint nálunk, ráadásul 6-7 milliótól kezdődik évenként és ez a tandíj legalja, nevesebb egyetemeken az orvosi képzés 10-12 millió/év. Magyarként ösztöndíjra nagyon csekély az esély. Nehezebb rezidens helyet szerezni, mint itthon. (Jobban szét vannak hajtva, mint itthon, ott gyakorlatilag az első években szó szerint a kórházban élnek)

Angliában évi 3-4-5 millióból ki lehet hozni a tandíjat, könnyebb részösztöndíjakat szerezni, viszont átlagban drágább a lakhatási, megélhetési költség.

2014. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ha valakinek van még tapasztalata/hasznos linke/ bármilye, azt szívesen fogadom!
2014. nov. 8. 19:54
 4/5 anonim ***** válasza:

magyar diplomával is lehet jelentkezni rezidens képzésre az usa-ba


erre azért van szükség, mert ott kicsit más a rendszer

ott általános orvosok találkoznak a beteggel, és csak a nagyon gáz esetek kerülnek fel szakorvoshoz

ott lehet választani, hogy sebész leszel vagy általános orvos és később szakorvos. mondjuk ott is vannak keretszámok, és rengeteg kivándorolt orvos nem kap évekig rezidensi állást


Angliába szerintem elég rezidensképzésre jelentkezni, de én személy szerint az osztrákokat vagy németeket javasolnám.

2014. nov. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen? Az is felmerült, és bár elég jól beszélek németül, de nagyban segítene, ha angolul hallgathatnék.
2014. nov. 11. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!