Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Olaszországban sok magyar...

Olaszországban sok magyar diák tanul tovább?

Figyelt kérdés
2014. nov. 15. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Tudom, hogy régi a kérdés. De azt kell mondjam igen. Magam is meglepődtem, amikor érettségi után bezuhantam egy olasz orvostudományi egyetemre. Ismerek pár magyart az egytememen is, de a környező régiók egytemeire is sok magyar jár.

Attól, hogy az olasz felsőoktatás nincs úgy fel-hypeolva, mint az angol meg amerikai, de európai szinten azt kell mondjam, hogy elég jó, megállja a helyét. Nagyon jó ösztöndíj-lehetőségek vannak a külföldi diákoknak és a professzorokról is csak pozitív véleményem van.

2017. jún. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, igen - múltkor láttam egy statisztikát is, hogy a magyar diákok - akik külföldön tanulnak - közül tavaly kb. 5% választotta Olaszországot továbbtanulási célként. Azért egy országba nem csak tanulni mész, hanem egy kicsit azért szórakozni is, és azt kitűnően lehet itt, az olasz kultúra nagyon sokszínű, gyönyörűek a tájak - bőven van mit felfedezni.
2017. jún. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!