Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan oldható meg? Hol...

Hogyan oldható meg? Hol kezdjek el nézelődni?

Figyelt kérdés
Szeretnék később (középiskola után, természetesen) kimenni Finnországba/Dániába/Norvégiába továbbtanulni. Az angol nyelv eddig jól megy, a középiskolát emelt szintű angol érettségivel fogjuk zárni. Mi kell ahhoz, hogy ki tudjak menni, a munkán kívül? 16/L

2014. nov. 25. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy jó érettségi.

Nem tudom, hogy mennyire lenne megerőltető neked még 1 emelt szintű érettség?

Én 2 évet jártam különórákra, meg előkészítőre. Történelemből és művészettörténelemből szerettem volna emeltet. De olyan történt, hogy el se hiszem. 12. év közben bejelentették, hogy megszűnik a művészettörténelem emelt érettségi. Tehát 2 éven keresztül heti több nap voltam az iskolában reggel 7től este 6ig.. És Bejelentik nekem, hogy há boccs de nincs értéke a munkádnak.Én úgy összeszakadtam, semmi nem érdekelt, 1 napot nem tanultam érettségire. Végül még töriből is sima érettségit tettem. Ahhoz képest amúgy nagyon jól sikerült minden. De nem elegendő.


Az emelt angol érettségi arra jó, hogy tudni fogod a nyelvet alapszinten kezelni. De mellé szerintem kéne egy olyan tantárgy amit külföldön is jobban értékelnek. (Na meg ha mondjuk biológusnak szeretnél tanulni, akkor adott az emelt biosz.) Szóval abban is gondolkozhatnál, hogy milyen iskolába szeretnél járni. És ott mik a feltételek.

2014. nov. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Plusz azért azt hozzátenném, hogy ha úgy gondolod nagyon megerőltető a 2 emelt tantárgy, akkor kösd fel a gatyád. Mert az egyetemeken sokkal nagyobb elvárások vannak mint a középiskola 4 éve alatt összesen.
2014. nov. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nézz körül a study in denmark oldalán. Engem is ezek az országok érdekelnek továbbtanulás szempontjából és nem feltétlenül kell 2 emelt érettségi (nyilván ha agysebésznek mész akkor más a szitu) de van egy angol nyelvű teszt, esetleg skypeos beszélgetés és van akit az érettségi megszerzése előtt már értesítenek hogy felvették. Milyen szak érdekelne?
2014. dec. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
2014. dec. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De mit kezd az emelt angoljával? Semmit. Lehet, hogy még csak számításba se veszik. Ezért írtam, hogy nézzen utána az iskolákban mik a követelmények.
2014. dec. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lebannen válasza:
A felsorolt országokról nincs infóm, viszont Hollandiában voltam majdnem 3 évet. Egy dolgot nagyon megtanultam. Ha nem beszéled az adott ország nyelvét, akkor felejtsd el. Borzasztó frusztráló. Hiába beszélik sokan az angolt. Ha angolul tudsz, menj Angliába, vagy tanulj meg még egy nyelvet.
2014. dec. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nyilván megtanulnék kellő szinten dánul, de nem szándékozom elsajátítani annyira, mint az angolt :D

Közben beszéltem egy régóta kint élő ismerősömmel, ő is csak az alap dolgokat tudja dánul, minden mást angolul csinálnak, és teljesen jól megvannak.

2014. dec. 26. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!