Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha kiköltöznénk külföldre én...

Ha kiköltöznénk külföldre én ott járhatok középiskolába? Hogy oldható ez meg?

Figyelt kérdés
Most jelenleg középiskola 3. osztályába járok ha most kiköltöznénk külföldre és én nem szeretnék minden fél évben visszajönni vizsgázni lehetséges hogy én külföldön ingyen járjak középiskolába?
2012. nov. 18. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hova mennétek külföldre de Angliában járhatsz iskolába és nem kell hazajárnod vizsgázni.
2012. nov. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És csak kimegyek és átjelentkezek? Ha oda mehetnék akkor mennék oda is de tervben Anglia,Amerika de főleg Spanyolo. volt
2012. nov. 18. 22:18
 3/7 anonim ***** válasza:

egy evig egy bizonyos hid iskolaba fogsz jarni vagyis egy ev kemeny nyelvtanulas. Ezutan megprobalhatod a kinti kozepiskolat de nem lessz konnyu a tananyag mas a nyelv mas.

alt 18 eves korig ingyenes az oktatas utana nem

2012. nov. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
még 1 évem van az érettségiig de kint akarok élni. nem tudom elég nehéz
2012. nov. 19. 20:34
 5/7 A kérdező kommentje:
azért van már alapom valamennyi
2012. nov. 19. 20:34
 6/7 anonim válasza:
Ha csak 1 éved van hogy leérettségizzél, akkor szerintem azt teljesitsed, és legyen egy használható angol nyelvismereted. Mi ugy jöttünk ki Dániába, hogy a lányunk épp kezdte volna a gimnáziumot otthon, itt kint integrációs suliba kell járnia, 2 évig tanulta a dánt-angolt-matekot, és utána kezdte el szintén egy integrációs (több nemzetet összefogó suliba kb. a 10 osztályt). Tehát jól kitolodott az egész és nem is látjuk, hogy mikor lesz ebből érettségi. Nagyon nehéz kint idegen nyelven elkezdeni tanulni. Ha angol nyelvterületre költözöl ki, akkor azt is vedd számitásba, hogyha otthonról ugy érzed hogy maximálisan tudod az angolt, kinti használatkor főleg ha tanulni fogsz rájössz hogy mennyire használhatatlan a nyelvtudásod.
2012. nov. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ne becsüld le a nyelvtudás fontosságát, ha van lehetőséged menj ki előtte pár hónapra, hogy bírod-e az ottani életet (ha Tőled függ, hogy hogy lesz).


A közoktatás 18 éves korig általában ingyenes, a felsőoktatás változó, az is van ahol ingyenes vagy nagyon olcsó. De kint meg is kell élni valamiből...

2012. dec. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!