Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetemek tanulmányi...

Külföldi egyetemek tanulmányi eredmény esetében mit szoktak nézni, az átlagokat vagy azt, hogy inkább jobb vagy rosszabb jegyeket szereztem-e?

Figyelt kérdés
Egyetemi jegyekről van szó. Msc-re szeretnék jelentkezni. Ha az átlagokat nézik, akkor a súlyozott átlagot vagy melyik átlagot nézik inkább? Akinek volt már tapasztalata külföldi egyetemi felvételivel, kérlek írjátok meg, hogy hogyan számított a tanulmányi eredmény. Elsősorban amerikai és európai egyetemek érdekelnek. Konkrét egyetemet csak egyet tudok írni: Georgia Tech.

2014. dec. 26. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs általánosítás, külföldön egyetemi szinten mások a követelmények. Nincs más teendőd, mint hogy írsz minden kiszemelt egyetemnek, hogy mik a követelmények.
2014. dec. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az un. GPA-t nezik amit magadnak a kovetkezokeppen tudsz kiszamolni.


1.Megnezed az adott egyetem grading scale-jet. Tehat, hogy hany % milyen jegyet er. (pl. van egy 86%-od akkor az a legtobb helyen B)


2.A kapott betuket atvaltod az adott ertekukre amit szinten megtalalsz a neten. (pl. a B 3.0 er a 4.0-as skalan)


3. Beszorzod az adott erteket annyival ahany kreditet a kurzus ert majd atlagolod az atlagokat.


Sok online GPA calculator van azokkal probalkozz.


Ahogy raneztem a Georgia Tech kb. 3.7 koruli GPA-t var el ami eleg magas. Gondolom a TOEFL es a GRE teszt eredmenyek mar a zsebedben vannak, vagy regisztraltal a vizsgakra.

2014. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ez a GPA csak a tantárgy eredményét nézi? Tehát ha volt mondjuk egy olyan tárgyam, ami kétszer kellett felvennem, akkor számít valamit a tárgyfelvételek száma?
2014. dec. 27. 09:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom pontosan de szerintem a masodikat nezi abban az esetben.
2014. dec. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Megnéztem a GPA-t, ot a számításnál nem látok a tárgyfelvételre vonatkozó részt, szóval ahogy elnéztem elvileg nem számít.

2014. dec. 28. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!