Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan fogok tanulni, iskolába...

Hogyan fogok tanulni, iskolába járni?

Figyelt kérdés

Eddig anyukámmal laktam, de most, vagyis ballagás után el szeretnék költözni apukámhoz, aki nagy valószínűséggel ki fog menni Londonba, én pedig megyek vele. A gimit/középsulit ott kezdeném, viszont fogalmam sincs, hogy a nyelvel hogy fogok boldogulni. Hogy tanuljak minden naphoz, ha tanárra nincs pénzünk. És még egy kérdés: -aki tapasztalt, vagy sokat tud róla- hogy szoktak ott a külföldiek tanulni, mert ugye itt zömében magyar történelmet, magyar irodalmat és nyelvtant stb.t tanultunk. Köszi előre is a válaszokat!

12/L



2015. jan. 20. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is 12L vagyok és a nyáron költöztün ki angliába. Mi nem londonban lakunk, de londonban és itt is sok a külföldi. Az iskolában van egy külön angol tanárom akivel heti egyszer van órám. Az elején csak figyeltem a suliban és házit se kellet csinálnom(nem mintha amugy sokat adtak volna). Itt sokkal érdekesebb az iskola. Mindenkinek másmilyen az órarendje és mi megünk óráról órára. Az órák 60 percesek és két óra útán jön egy egyórás szünet. Az órákon álltalában két tanár van bent. Az egyik az órát tartja a másik segít a dixlexiásoknak és azoknak akik nem beszélnek angolul. A tanárok is sokkal lazábak. Van dráma,Tánc,Szakács,Designe és sok más érdekes óra.A metekkal nem lesz gondod mert mi példáol a vegyes törteket tanultuk ma amit otthon ötödikben(most itt nyolcadikos vagyok). A GCSE az otthoni éretséginek felel meg. A nyolcadikosoknak januárig elkel dönteniük hogy a kötelező órák mellé milyen szabadonválaszthatókat vesznek fel. Itt franciát vagy spanyolt lehet tanulni, de nem számít ha nem beszéled egyiket se mert nem nagyon nézik. Ha most 12 éves vagy akkor 8 vagy 9. osztályba kerülsz.

A jegyeket és az osztályzást nehéz lenne elmagyarázni de majd meglátod... A suliban van büfé ahol újjlenyomattal kel fizetni.

2015. jan. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi... Én 8. után akarok kimenni apumékkal, tehát két év múlva... nehéz az angol?? Mármint az irodalom a nyelvtan és a töri?
2015. jan. 26. 19:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem nehéz de egyébbként a töri az nem kötelező tantárgy angolórán pedig az angol-angolok is úgyannúgy csak bámulnak ki a fejükböl mint aki egyáltalán nem beszél angolul. Pedig nem nehéz sok olyan feladat van amit még én is megtudok csinálni.
2015. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!