Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi kell ahhoz, hogy valakit...

Mi kell ahhoz, hogy valakit felvegyenek az Oxford University-re?

Figyelt kérdés

Ott tanult és tanított az engem érdeklő szakterület két nagyszerű képviselője, példaképeim. Ma is hihetetlenül színvonalas az oktatásuk, és van egy olyan álmom, hogy a Bachelor után ott jelentkezzek mesterképzésre.


Mi kellhet ehhez? A jó angol elvileg megvan, bár ahhoz, hogy tudományos szakdogát írjak angolul, biztos gyakorolni kellene. Szerintetek mennyire van esélyem?


2008. aug. 21. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Hümm... ismerősöm oda felvételizett orvosira, és külön felvételi van, ahol teljesen más dolgokat kérdeznek, mint nálunk a tananyag! Tehát az egyetem honlapján nézd meg, mik a követelmények, nem hiszem, hogy itt bárki is pontosan tud rá válaszolni!
2008. aug. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
A bukszádat is készítsd fel... külföldön az oktatás elég drága mulatság.
2008. aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

és azt is nézd hogy ha kimész neked órákon meg kellértened amit a tanár mond és ha nagyon nagyon jó a nyelvérzéked és téleg nagyon megy a nyelv csak akkor kezdj el gondolkozni hogy mikell még oda.

nem akarlak lebeszélni mivel ha oda bejutsz akkor le a kalappal komolyan odaa legnehezebb bejutni

én szorkolok és írd meg hogy hogy sikerült

2008. okt. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik ismerősömet felvették, nem lehetetlen, de készülj fel nem egy könnyű menet. Sok szerencsét:)
2008. dec. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

[link]

kitöltöd az entry formot az adataiddal, eredményeiddel, elküldöd nekik határidőn belül és ők döntenek arról hogy felvesznek-e vagy sem. oxfordban (és cambridge-ben) college alapú az oktatás, azaz az egyetem felépül harmincvalahány college-ből, amik gyakorlatilag külön oktatási és szállási egységek. a jelentkezéskor kiválaszthatsz magadnak egyet, ahova küldeni szeretnéd a jelentkezésedet is, de van lehetőség open applicationra is, azaz egy számítógépes rendszer teljesen random beoszt valahova. ha az egyetem elfogadja a jelentkezésedet, a college eldönti, hogy van-e még ott hely neked (illetve sok helyen nem is indul az összes msc, csak egy részük, oda értelemszerűen nem tudsz jelentkezni). ha ott nincs hely, akkor átraknak egy másikba, ahol még fel tudnak venni.

ja és a tanulmányi költségekről annyit hogy ugyan ott elég drága a képzés de a magyarországon terjengő rémhírekkel ellentétben egyáltalán nem kell előre kifizetni, mivel az egyesült királyságban minden diák, akit felvettek a felsőoktatásba, jogosult egy 'diákhitelre', amit ha felveszel akkor automatikusan fedezi a tandíjadat és csak akkor kell elkezdeni törlesztgetni nagyon kis részletekben, amikor már saját munkád lesz (és igen, kb mindenki ezt csinálja és ne hallgass azokra, akik a neadósodjeléletedvégéig szöveggel jönnek.)

sok sikert!

2008. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!