Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi kell ahhoz, hogy felvegyene...

Mi kell ahhoz, hogy felvegyenek a bécsi vagy romániai orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 09:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Az itteniekkel mi a baj? Külföldről jönnek ide tanulni, Te meg ki akarsz menni?
2011. szept. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

semmi problémám,az itteniek a legjobbak csak érdekelt.

gondolom fizetős..

2011. szept. 5. 11:22
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Az mondjuk hulyeseg, hogy a magyar egyetemek barmiben is a legjobbak lennenek, aki oda megy tanulni, azok a kedvezo arkepzes miatt mennek. De nyilvan nem is rossz az orvosi kepzes :) Ugyanakkor bar Becsnek van racioja, mi a logika Mo.-rol romaniai egyetemre menni...?
2011. szept. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Annyi,hogy magyarul is vannak képzések Romániában.
2011. szept. 6. 09:50
 5/26 anonim ***** válasza:
87%
Ezt tudom, de akkor sem ertem mi a racio gyengebb egyetemre menni, egy masik orszagba (aminek az altalanos "preztizse" meg a magyart is alulmulja Nyugaton), ha mehetsz orvosira Mo.-on is? :)
2011. szept. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
Szia!! Marosvasarhelyikent az orvosin vagyok es megjegyeznem az elottem szolonak hogy nem annyira gyenge az itteni egyetem mint ahogy velemenyedbol kitunik. Romaniaban egyedul nalunk van magyar kepzes azis csak az eloadasokon, a gyakorlat romanul van, talan tudtok rola hogy identol torveny szerint lehet teljes magyar kepzes is de mivel az itteni egyetem vezetosege meg nem engedelyezte szerte a vilagba- ugy nalatok is- a magyarok felvonulnak a mi jogainkert... ettol fuggetlenul eddig is voltak mar magyarorszagi osztalytarsaink es meg tudtak oldani a roman gyakorlatokat foleg hogy olykor a tanar is magyar meg aztan mi is segitunk megerteni ha meg vegkepp nem megy, angolul magyarazza a tanar. Ok azert jottek ide mert a fizeteses is toredeke a tieteknek, egy ev 2000 euro es elismert egyetem ez is. Sot, Romaniaban az egyik legjobbnak szamit. Juniusba azt hiszem, annak a vege fele kell iratkozni, juliusba van egy felveteli, egy racsteszt, 1400 vagy 1200 kerdesbol kapunk 100at amik megtalalhatok egy kb 1000 Ft -ba kerulo konyvbe. 135 allami hely van, a bejutas 80szazaleka a felvetelitol fugg, 10szazalek 9-12 atlaga es 10szazalek erettsegi. legalabbis 3 eve igy volt.
2011. szept. 7. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az utolsónak a választ.

1 év 2000 euró? Sokkal olcsóbb,mint Magyarországon.

Azt még megkérdezhetném,hogy hol kell a felvételire jelentkezni és mikor?

2011. szept. 7. 09:17
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nyugaton pont annyira elismertebb,ha nem elismertebb a vásárhelyi egyetem,mint a sote. Ez tapasztalat, ismerőseim egyik fele ide,másik fele oda járt. Én személy szerint a vásárhelyire,de a sote-ra is mehettem volna,ha akartam volna,de nem akartam...

Kérdezz nyugodtan.:)

2011. szept. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
*elismert
2011. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Jelentkezni személyesen kell júliusban,majd kb 1hétre rá van a teszt.
2011. szept. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!