Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ti elengednétek? Vélemények?...

Ti elengednétek? Vélemények? Cserediák tanév az USA-ban.

Figyelt kérdés
A 16 éves fiam kitalálta, hogy jövőre cserediák szeretne lenni 1 évre az Egyesült Államokban, néhány hete ezzel rágja a fülemet. A sztorihoz hozzátartozik, hogy kb. 1 éve megismert egy USA-ban élő férfit, más okból, aki nemrég felkínálta a lehetőséget, hogy mivel érdeklődik az ottani oktatás, kultúra iránt, menjen ki hozzá egy évre. Ehhez pedig valamelyik cserediák szervezetet használná, hogy egyenesen hozzá kerüljön, de mégis védve legyen. Én és a családból többen azt mondtuk neki, hogy 18 éves koráig nem engedném, menjen majd felsőoktatásra, de hajthatatlan, és szerinte az nem ugyan az. Sok kérdést, fórumot átnéztem, de féltem őt, egyedül, ilyen távol. A fiam nagyon megbízható, de talán nem eléggé önálló, érett erre. Ti elengednétek? Tényleg nagy előnye van egy ilyen évnek ebben a korban? Egy év alatt milyen szintre fejlődhetne az angolja? Utána hogyan fogja folytatni itt a tanulmányait? Anyagilag mekkora összegre lehetne számítani? Minden vélemény, javaslat, hasonló történet érdekelne. Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. jan. 31. 23:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
elengedném, ha elég érettnek tartanám... mondjuk vennék neki pár csomag óvszert, hogy ne mindig a pasijának kelljen venni, mert azt ugye te se hiszed, hogy egy kvázi idegen pasi csak szívjóságból akarja meghívni és eltartani... szóval, ha bemutatja a pasast és megbízható, akkor mehet
2015. jan. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
15%
Bennem is felmerült ennek a gyanúja olvasás közben, hogy az az idegen faszi eléggé, hmm... homokos? 21 vagyok és én biztos, hogy nem engednék el egy EGÉSZ ÉVRE egy 16 éves gyerekes az USA-ba. 1-2 hónapra esetleg, de egy évre tuti nem. Egyébként az biztos, hogy sokat fejlődne az angolja, de szerintem sokkal olcsóbb módja az angol fejlesztésének, ha nyáron elintézel neki valami diákmunkát Angliába vagy valami tábort, bár az sem lesz olcsó.
2015. jan. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
41%

Pénz kérdése.

Egy ismerősöm 2 évig volt kint, a kölökkel, akkor a gyerek kb. 12 éves volt.

Hát nagyjából semmi nem ragadt rá.

Jó, egy kicsi akcentus, de az lehet, hogy azért van, mert most itt egy nagyon fizetős Brit suliba jár.

Kint tanulni?

Hát még egy közeli Osztrák suliba is nagyon durva a tandíj, hacsak nem vagy extra pénzes.

2015. jan. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
:D 50 évesen? Természetesen nem eltartani akarja, a szállást biztosítja csak. Esetleg étkezést. Host-nak jelentkezne az adott szervezetnél. Más ügyből kifolyólag ismerkedtek meg, úgy hogy a fiam korát nem is tudta.
2015. jan. 31. 23:55
 5/24 A kérdező kommentje:
Illetve lemaradt az még, hogy van 2 lánya.
2015. jan. 31. 23:56
 6/24 anonim válasza:
100%
Ezt figyelte bárki is? xD "A fiam nagyon megbízható, de talán nem eléggé önálló, érett erre." Nem lány, hanem fiú! xDDD
2015. febr. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
54%

"Ezt figyelte bárki is? xD"


Szerinted meleg férfiak nem léteznek? Ezzel vannak tele a hírek. Van is valami neve annak, amikor a férfiakat a fiatal fiúk vonzzák, de én most ki nem guglizom.


Amúgy te ismered azt a férfit akihez menne, vagy csak ilyen elejtett fél mondatokból? Kibírnád azt, hogy egy évig nem látod a fiadat?

2015. febr. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Személyesen nem, amióta elmesélte a történetet emailen illetve facebookon keresztül vele illetve az ismerőseivel is beszéltem és erről az oldalról nincs kétségem. Idáig csak néhány hétre volt távol, EUs országokban, így nem tudom, hogy ki hogyan viselné.
2015. febr. 1. 00:32
 9/24 demonlord90 ***** válasza:
100%

Több 16-17 éves ismerősöm is volt már kint, én mindenképp elengedném, ilyen alkalma nem lesz mégegy. Ha szervezeten keresztül intézitek, nem lehet vele gond, Amerikában sokkal durvábban ellenőrzik a visszaéléseket, mint itthon.


Nyelvtanulás és önállóság szempontjából hatalmas előnyt jelent. Egy évvel később fejezi viszont be a középiskolát és anyagilag sem két fillér (noha egy teljes évig kint tartják majd el). Mindent összevetve menjen szerintem. Ha egyáltalán felveszik, mert ilyen pályázatot megnyerni sem könnyű

2015. febr. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Van is valami neve annak, amikor a férfiakat a fiatal fiúk vonzzák, de én most ki nem guglizom.

" daddy és a twink

2015. febr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!