Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan aki külföldön...

Van itt olyan aki külföldön jár/járt egyetemre? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, szeretnék külföldön letelepedni, de mindenképp egyetemet szeretnék végezni, ezért gondoltam lehet jobb ötlet ha egyetemre is külföldön járnék.

Mivel angolul tanulok valószínűleg angol nyelvű egyetemre mennék, mennyire kell tudni ahhoz angolul? B2 vagy inkább C1? Esetleg tapasztalatok?

Norvégiában gondolkozom leginkább.


2015. febr. 4. 19:21
 1/4 anonim válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok.

Finnországnak érdemes utánaolvasni, ott a legkedvezőbb külföldiek számára az oktatási rendszer.

B2, C1-el semmire sem mész, IELTS vagy TOEFL nemzetközi nyelvvizsga szükséges (letelepedéshez és egyetemi tanulmányokhoz is). Az, hogy melyik kell egyeteme válogatja.

Ha még nem hallottál róla, akkor elmondom neked ezek sokkal "nehezebbek" mint a "hagyományos" nyelvvizsgák közül bármelyik. De persze nem lehetetlen ez sem, csak sokat kell rá tanulni. Szókincsben nagyon topon kell lenned.

Hogy mennyire kell tudni angolul? Nagyon. Nem "csak" egy emelt nyelvvizsga szintjén, hanem szinte 2. anyanyelvként.

És igen, mindenképp jobb ötlet, ha már eleve külföldön jársz egyetemre.

Ha konkrét kérdésed lenne, akkor nyugodtan kérdezz.

2015. febr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Fuu nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Szerinted mennyi idő lenne ez a folyamat? Csak mert akkor gondolom nem egy éven belül jönne ez össze... másik hogy ugye angolt meg kellene tanulnom olyan szintre mint ahogy írtad, de ugye az adott ország anyanyelvét sem ártana megtanulnom az meg úgy már elég sok.

2015. febr. 7. 17:52
 3/4 anonim válasza:
74%

Az, hogy mennyi idő a tanulási folyamat személyfüggő. A nővérem 3,5 hónap után letette a B2-t, rá egy évre a C1-típusút. Nekem lassan másfél év angol tanulás után sikerült csak a közép...

Az biztos, hogy az angolt olyan szintre megtanulni, hogy aztán azon tanulj (egyetemen) nem egy év.

A minimum, hogy gimibe végig kell tanulni (szorgalmasan, sokat) a nyelvet, szerezned kell belőle B2-t és utána érdemes a TOEFL vagy IELTS- nyelvvizsgákra rákészülni.


A célország nyelvét nem kell megtanulnod. Én azt mondom még ne is tanuld meg.

Két dolog miatt; az egyik az, hogy elég drága egy nyelviskola és nem minden helyen oktatnak ritka nyelveket.

Nem tudom budapesti vagy-e, esetleg vidéki, de itt vidéken nagyon nehéz az angolon és a németen kívül más nyelvet tanulni (esetleg orosz, olasz).

A másik ok, hogy nagyon sok energiát és időt venne el, elképzelhető, hogy a végén se az angolt, se pedig a másik nyelvet nem beszélnéd a szükséges szinten.

Ha angol nyelvű oktatásban veszel részt, ott úgyis angolul folyik az oktatás. Ha meg már kint leszel, tanulsz, barátokat szerzel, lesz hol-kivel tanulnod a nyelvet.

- Nem mellesleg időd is lesz rá. -

Ha pedig a célország nyelvén akarsz tanulni, akkor meg azt kell nagyon magas szinten tudnod.


Majd meg kell tanulnod a kiválasztott ország nyelvét (habár sokan úgy szereznek diplomát Finnország egyetemein, hogy egy szót alig nyögnek ki Finnül...) de nem most. A többi tanulnivaló elől vonná el a figyelmet.


Remélem nem voltam túl hosszú :)

2015. febr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Régi kérdés, de most én pont ebben a cipőben járok. Kérlek tudnál 1-2 tanácsot adni, ha sikerült?
2022. aug. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!