Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen lehetőségeim vannak,...

Milyen lehetőségeim vannak, ha az USA-ba szeretnék jelentkezni egyetemre?

Figyelt kérdés
Pontosabban, hogy az USA-ban legfőképpen milyen szakirányokra mennek rá az egyetemek, továbbá hogy zajlik le egy külföldi jelentkezés menete, milyen teszteket kell adott esetekben kitöltenem... stb. Leginkább a közszolgálati pálya érdekelne (igaz arra itt van az NKE), de az üzleti életben is megállnám a helyem.

2014. júl. 15. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Oszttondij nelkul kb. semmilyenek.
2014. júl. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hunbula ***** válasza:

Na az most egy kicsit olyan, hogy szeretnék küldeni egy levelet, cím: USA, szerinted hova érkezik meg? :)


Keress rá konkrét egyetemekre, rengeteg kérdésedre választ találsz a honlapjaikon, vagy ha felveszed a kapcsolatot az ottani illetékessel. Általánosságban talán annyi, hogy TOEFL szokott a leggyakoribb elvárás lenni, de még ez is lehet intézményfüggő.

Ha nagyon nem tudsz elindulni, akkor egy search, mondjuk, most popular colleges/universities USA, most popular university major USA, most paying degree... Vagy amit csak szeretnél.

:)

2014. júl. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Ha business school-ba akarsz menni, akkor kell GMAT/GRE teszt, mellette recommendation letter-ek (esetleg SAT-vizsgák), TOEFL-nyelvvizsga... de ezek egyetemenként változóak. Külön-külön kell rákeresni. Egyébként mindig nevetek, amikor valaki egy ilyen szintű oldalon kezd el keresgélni. Aki egy jó amerikai egyetemen akar tanulni, annak nagyon intelligensnek, talpraesettnek és gazdagnak kell lenni. Hidd el, nem vettek embert még fel amerikai egyetemre, aki egy gyk-eken vagy yahoo askon kezdte a tudakozódást. Képesnek kell lenned, hogy magad találd meg a válaszokat.

Egyébként egy jobb egyetemen évente 30-45.000$-os tandíjakra kell számítani és a lakhatásról, könyvekről, stb. még nem is beszéltem.

Amúgy mennyi idős vagy?

2014. júl. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Főleg ha ilyen válaszokat kap...


A GRAT-GRE az mesterképzéshez kell és semmi köze az alapszakokhoz. Feltételezem a kérdező BSC-re kíván menni így értelmetlen a kettőt összemosni

2014. júl. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kérdésemet pusztán érdeklődés céljából tettem fel, továbbá nem igazán értem, hogy mi alapján kéne megadnom a koromat. Egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy egy külföldi (jelen esetben USA) egyetemre való jelentkezés menete miként zajlik le. Ámen.
2014. júl. 19. 01:16
 6/7 anonim válasza:
Megkersed a számodra szimpatikus egyetemet, utána a szakot, (megnézed, hogy miklyen drága és rá jössz, hogy ösztöndíj kell hozzá, ami már sokkal összetettebb) megnézed milyen nyelvvizsga stb kell, és elkezdessz készülni az SAT-re, ha talán jól sikerül már a vízum és egyéb maceráns papírok után kell járnod... és ha minden jól megy felvesznek (ez kissé naiv hozzá állás de röviden valahogy így) :)
2014. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Amúgy ha az üzlet érdekel, akkor a New York körüli egyetemek nézd, mivel az USA pénzügyi központja az New York... de ez az én véleményem...
2014. aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!