Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hollandiában van az OKJ-nak...

Hollandiában van az OKJ-nak megfelelő képzés?

Figyelt kérdés
Egy évre szóló lehetőséget kaptam, hogy kinn lehetek Hollandiában. Itthon járok egy tanfolyamra, amit abba kellene hagynom, de nem akarom, hogy kárba vesszen az idő és szeretnék a kinn létem alatt papírt is szerezni. Mivel ilyen relatíve rövid ideig lehetek kinn, azért nem egyetemre szeretnék menni. Vannak kinn tanfolyamok, amivel papírt lehet szerezni? (Magát a tudást meg tudnám szerezni más úton is - tudok magántanárt -, de papír nélkül, ha hazajövök, nem fognak felvenni dolgozni.)

2015. febr. 8. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

persze, van .. MBO niveau 1-4. Viszont a problema ott van, h Niveau 1-2 az ilyen... 16-18 eveseknek van, es oda nem igazan akarnak beengedni embereket VWO - erettsegi-vel.

Illetve, ahhoz h elkezdhess itt kint tanulni, le kell tenned a nyelvvizsgad, a Programma II.-t. Programma I kell a niveau 1-2hoz, Programma II a 3-4-hez. Nem tudom milyen okj-et akarnal csinalni, de a normalisabbak a niveau 3-tol indulnak.

Emellett le kell forditanod elismert forditoval a bizidet.


Es akkor még nem is beszeltem arrol, h mennyibe kerul. Nem olcso mulatsag.


Nem tudnad esetleg levelezore atvaltani? Es hazajarogatni?

Nem vicc a holland nyelv, foleg h nincs angolul "holland okj"

2015. febr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi az információt! :)

Igazából estire járok, minden héten csak szombaton van óránk, de minden héten nem tudnék hazajönni. Mindenesetre megpróbálom.

2015. febr. 9. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!