Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angol nyelvű országban szeretn...

Angol nyelvű országban szeretnék egyetemre járni, de elég tájékozatlan vagyok. Mit kellene tudnom?

Figyelt kérdés

Még van bőven időm a felvételiig, de szeretném,hogy legyen valami elképzelésem a dologról. Amerikába szeretnék elsősörban menni,esetleg Angliába. A pszichológia szak érdekel már 2 éve,de nem vagyok benne biztos,hogy azt szeretnék tanulni. Fontos lenne,hogy egy jó egyetemre menjek, egy erős gimnáziumba járok,de nem vagyok benne biztos,h Harvard, Yale és hasonló egyetemeknél egyáltalán lenne esélyem.

A külföldi egyetemekre való jelentkezés miben zajlik máshogy mint a belföldieknél?

Egy angol emeltszíntű nyelvvizsga elég lenne vagy szükséges még más nyelvvizsgát is letennem?

Ígaz,hogy a jogsi, közösségi szolgálati tevékenység és hasonlók plusz pontokat adnak?

Van valakinek személyes tapasztalata külföldi egyetemekről?



2015. febr. 10. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A legfontosabb információ, ami minden kérdésedre választ ad: az általad említett országokban nem olyan a felvételi rendszer, mint itthon, tehát nem egységes. A különböző egyetemek különböző elvárásokkal rendelkeznek, emiatt pedig nagyon oda kell figyelni arra, hogy ahova jelentkezel, oda minden feltételnek megfelelsz. Ők szabják meg, milyen nyelvvizsgát fogadnak el stb.


Első körben konkrét egyetemeknek nézz utána, válassz ki közülük párat, ahova teljesíteni tudod a feltételeket és tetszenek is. Második körben pedig szerezz rengeteg pénzt, ugyanis nagyon drága az egyetemre járás mindkét országban.

2015. febr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindkét országban fizetősek az egyetemek és nem olcsó a tandíj.

Az emelt szintű nyelvvizsgaval semmire sem mész, mindegyik egyetem honlapján megtalálod milyen nyelvvizsgákat fogadnak el. Angliában pl az IELTS Academy-t kérik.

2015. febr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amerikában borzasztó drágák az egyetemek, több ezer dollár egy év. Angliában is az egekben van. De vannak olyan európai egyetemek amik olcsók, és angol nyelven folyik az oktatás. pl Dánia, Németország, Svédország
2015. ápr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!