Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudnám biztosítani a...

Hogyan tudnám biztosítani a tovább tanulásom költségeit, és a megélhetésemet külföldön?

Figyelt kérdés
Külföldön szeretnék tovább tanulni, de a szüleim nem engedhetik meg, hogy fizessék a megélhetést vagy akár az egyetem költségeit külföldön, de én mindenképpen külföldre szeretnék menni egyetemre.Milyen támogatásokat lehet igényelni a megélhetésre, és hogyan tudnám ezt megoldani? Elsősorban ingyenes felsőoktatást biztosító egyetemekben gondolkodom, de ha lehet valamilyen támogatást/ ösztöndíjat kapni, akkor fizetős is jó lenne. De elsősorban a megélhetésről szeretnék tájékozódni! A válaszokat előre is köszönöm!

2015. febr. 19. 15:36
 1/4 anonim válasza:

kiköltözéskor mindenképp kell egy kis szülői támogatás, de egy pár hónap kint töltött idő alatt találhatsz diákmunkát/munkát, melyekkel elég jól kereshetsz...

melyik országba mennél?

2015. márc. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából nincs konkrét ország, talán Skócia, de minden angol nyelvterületű ország szóba jöhet.
2015. márc. 7. 08:43
 3/4 anonim válasza:
Skóciáról egyébként annyit kell tudnod, hogy ha kimész, nem kezdheted el az egyetemet azonnal, hanem előbb 1 évet ott kell dolgoznod, és megtanulnod a nyelvet (skót!!!), és csak utána vesznek fel bárhova is... :)
2015. márc. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Dániában, Hollandiában és Skóciában találsz ingyenes egyetemeket, amikben van angol nyelvű oktatás. Ezek közül legtöbben a dániait választják, bár ott drága a megélhetés, viszont diákmunkával finanszírozható magadnak is, valamint kollégiumok is vannak.. Nézz szét a neten, rengeteg dolgot írnak róla részletesebben, mint én..:)

Sok sikert, én is hasonló helyzetben vagyok.:)

2015. ápr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!