Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi egyetem gyógyszerész szak?

Bécsi egyetem gyógyszerész szak?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne... :) :

- Mik a feltételei annak, hogy jelentkezhessek ide? (Nyelvtudással elvileg nem lesz gond, de kell ÖSD felsőfok? Mert az egyetem honlapján nem találtam ezzel kapcsolatos infókat. Német nyelvű nemzetiségi érettségim lesz.)


- Hogy zajlik a jelentkezés? (Hallottam már logikai tesztekről, kémia-biológia tesztekről, de egyiket sem megbízható forrásból tudom, a honlapon pedig csak annyi van, hogy 686 embert vesznek fel...)


- Tanítanak az egyetemen latint? (A honlapon valami olyasmit olvastam, hogy a második szemeszter végéig latin alapvizsgát kell tenni, de arról nem volt szó, hogy ezt nekem privátban kell megoldanom vagy lesz-e latinom.)


Az értelmes válaszokat, nagyon-nagyon megköszönném. :)



2015. febr. 26. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég kevés az esély, hogy majd pont idetéved valaki, aki pontosan tudja ezekre a választ. Célszerű lenned felvenni a kapcsolatot az egyetemmel, mindig szívesen válaszolnak a hasonló érdeklődőknek, tapasztalat.
2015. febr. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenképp megpróbálom.
2015. febr. 26. 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Bécsben tanulok, ugyan nem gyógyszerész szakon, de már ismerem a rendszert.


- A feltételeknek itt tudsz utánanézni: [link]

Röviden: a jelentkezéshez érettségi bizonyítvány, és legalább középfokú német nyelvvizsga szükséges (+ személyi igazolvány, igazolványkép)


- Legkésőbb július 15-ig regisztrálnod kell a felvételire. Ezután emailben kapsz egy kódot az ún. Self-Assessment tesztre, ezt online tudod majd kitölteni. Maga a felvételi teszt általában szeptember elején van, a pontos időpontról szintén emailt kapsz majd. Nagyjából helyes az infód, a tesztnek három része van: egy logikai, egy szövegértés, és egy ami konkrétan a kémiai-biológiai ismereteidre kérdez rá. Az utolsó részhez minden évben megadják a segédanyagot is, ennek a tartalmára kérdeznek rá. Ez egyébként hasonló nehézségű mint a magyar emelt szintű érettségi, ha itt is arra készültél, nem lesz olyan bonyolult.

[link]

Minden évben indulnak Bécsben direkt a felvételire felkészítő kurzusok is, de ezek elég drágák. Ha viszont még jobban utánanézel, biztos találsz korábbi teszteket, hogy lásd mire számíthatsz.


-A latin vizsgát általában még az első évben szokták kérni, ezt az egyetemen le tudod tenni, nem kell külön megoldanod. Ez azt hiszem nincs a kötelező tárgyak között, külön kell előadásra járnod és vizsgára jelentkezned.


Ha még kérdésed van, szívesen válaszolok rá!

2015. febr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Sokat segítettél.
2015. febr. 27. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!