Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Katonaorvos/szanitéc szeretnék...

Katonaorvos/szanitéc szeretnék lenni. Hogyan működik? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Gimis lány vagyok, jövőre érettségizem. Ki szeretnék menni külföldre Amerikába. Kiskortól nagyon érdekel a katonaság. Na mivel katona nem nagyon lehetnék, tudom magamról hogy nem felelnék meg a feltételeknek + zöldkártya is kellene. Na most hülyén fog hangzani, de tényleg nem tudom hogyan működik ez az egész. Katonaorvos szeretnék lenni vagy szanitéc. Na most a katonaorvosnak, orvosi egyetem kell ha jól tudom. És a szanitécnak? Csak képzés? Annyi mindent olvastam hogy már semmit sem értek. És mi a pontos feladatuk? Én ezt tényleg szeretném. Ja és +katonai képzés is kell? Akkor már Ameriakát eleve kilőhetem. A zöldkártya miatt. Kérlek segítsetek. Szlovákiai magyar vagyok, büszke magyar, de utálom szlovákiát. Muszáj volt leírnom. Előre köszönöm a válaszokat!

2015. febr. 28. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

"Szlovákiai magyar vagyok, büszke magyar, de utálom szlovákiát."


Büszke magyar vagy? Hét vicce. Azt még megérteném, ha büszke magyarként az anyaországban szeretnél élni, azt is ha magyar honvéd szeretnél lenni, de azt ne akard már bemesélni nekem, hogy egy büszke magyarnak az az életcélja, hogy a világ legnagyobb agresszorának az USA-nak a hadseregébe álljon magyarként, és olyan konfliktusokba üsse az orrát, amihez magyarként semmi köze. Az Egyesült Államok hadserege semmi mást nem csinál csak addig viszonylag stabil gazdasággal és politikával rendelkező országokat rohan le, káoszt és szenvedést hozva, az olajért és önmagáért a háborúért, a háború ugyanis üzlet. Amerikának érdeke a folyamatos háború.


Kérdésedre a választ itt megtalálod: negyedik, ötödik válasz.

Katona orvos úgy lehetsz, ha elvégzed az orvosit, ami hat év, ez után még további öt év a honvédorvos/katasztrófaorvos képzés.

ÉS egy kérés. Még véletlenül se Magyarországon kezd el az egyetemet! A szlovákiai magyar kollégákat szívesen látjuk. De egy magadfajta totális hazaáruló aki, nem csak Magyarországot, hanem Szlovákiát is elárulná, aki beállna egy olyan ország hadseregébe, akiknek mind mi magyarok, mind pedig a szlovákok csak gyarmatosítandó rabszolgák vagyunk, az ne akarjon magyar adóból diplomát!

2015. márc. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló. Nem tudod a körülményeket és azonnal letámadsz.Mondataid kicsit mellbe ütöttek, mert igenis büszke,igaz magyarnak tekintem magamat, aki nem egyszer állt ki magáért ezzel kapcsolatban, és úgy a magyarokért is egybevéve. Hozzáfűzném amúgy, hogy szinte kénytelen vagyok Amerikába menni, mert az édesapám ott él, még nem voltam kint. Anyukám nemrég hunyt el, nagyszülőknél nem szivesen vagyok. Anyagi támogatásom szinte semmi, gimivel dolgozni nemtudok, mert sehová se vesznek fel. Egyedüli lehetőségnek tartom hogy apámhoz költözök. De akkor valószinűleg már nem térnék vissza. Nem tudom miért hazaárulásnak minősíted azt, hogy katonákat EMBEREKET szeretnék gyógyítani. Tudtommal még az "ellenség" katonáit is kötelességem lenne menteni bármi áron is. Ne kérdőjelezd meg a magyarságomat, ha nem tudod milyen helyzetben is vagyok. Megértésedet köszöm, és a válaszod, kevésbé bántó részét is!
2015. márc. 1. 08:50
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja és még mielőtt bárki belémkötne, anyukám és apukám nem voltak házasok. SZKN születtem, nincs kettős állampolgárságom. Így eleve nehéz helyzetből indulok. Mert nem kapom meg csak úgy az amerikai állampolgárságot. Apámat nem láttam 17 éve. Pontosan 5 éve él kint a munkája révén ment ki, most kapta meg Z amerikai áp-t ő is. Ez csak egy lehetőség számomra, egy kapaszkodó ami vagy összejön vagy nem.
2015. márc. 1. 08:57
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd a szivedre az elso megjegyzeset, moatanaban divat utalni Amerikat. Majd ha az oroszok gyarmatositanak, akkor meg lehet sirni.
2015. márc. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Semmi gond. Ez az Ő véleménye. Csak meglepődtem mert engem nem úgy neveltek hogy itélkezzek olyan felett akit nem ismerek :)
2015. márc. 1. 11:36
 6/10 anonim ***** válasza:
19%

"Kérdésedre a választ itt megtalálod: negyedik, ötödik válasz."


Tegnap lemaradt a link.

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes_..


A szememben még mindig csak egy hazaáruló vagy. Hiába gyógyítasz majd embereket, a te kezedhez éppen úgy fog ártatlanok vére tapadni, mert közvetlenül támogadot az USA olajháborúit. Magyar... közöd sincsen ahhoz, hogy mit jelent magyarnak lenni. Ha kimész az unokád már azt sem fogja tudni, mi fán terem a magyar nyelv, csak egy kelet európai putri lesz számára ez az ország.

Na mindegy. Sok sikert az életben és jó asszisztálást az öldökléshez. És ismételten kérlek ne magyarországi orvosira jelentkezz és ne a mi pénzünkből akarj "orvos" lenni.

2015. márc. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Egyébként az orvosi egyetemek minden országban a legdrágább képzések. Az Egyesült Államokban pedig nem ingyenes az oktatás... a magyar egyetemeken pedig köteleznek hallgatói szerződés aláírására, ráadásul az USA azon kevés országok közé tartozik, ami nem fogadja el egyből a magyar diplomát.
2015. márc. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké kösz a kioktatást. Elsőre is megértettem, csak valahogy nem érdekel. Álljak ki vitatkozni? Nem mert biztos idősebb vagy és megtisztellek azzal, hogy nem fogok itt veled veszekedni. Meg nem is akarok. Ha szemedben egy hazaáruló vagyok, és te attól jobban alszol, akkor csak tessék... Te NAGY MAGYAR.
2015. márc. 1. 13:30
 9/10 anonim ***** válasza:

1.Az amerikai követségen érdeklődj SZEMÉLYESEN.

2.Az USA-ban vannak katonai ösztöndíjak az egyetemeken. (Kérdés,hogy külföldinek jár-e?)

3.Az anyanyelveden érdemesebb lerakni az orvosit.És utána,a diplomával kérni a zöldkártyát.

2015. márc. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Ne foglalkozz az első válaszolóval, jó tudni, hogy magyar az identitásod. Emellett orvosnak lenni egy nagyon szép és nemes dolog. Sok sikert és kitartást a nehéz élethelyzethez!

2022. okt. 22. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!