Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi esélyem van bejutni az...

Mennyi esélyem van bejutni az Oxfordi vagy Cambridge-i Egyetemre? 17/L

Figyelt kérdés

A Budapesti Madács Imre Gimnáziumba járok, ez most a második évem(de volt egy 0. is). Mindenből kitűnő vagyok. Jól tudok angolul, nyáron le szeretnék tenni egy CAE nyelvvizsgát.

Irodalmat szeretnék tanulni és nagyon szeretnék bejutni a fent említett két egyetem egyikébe. Tudom, hogy ez nagyon nehéz és nagyon drága is. Szerintetek lesz majd esélyem rá? És esetleg nem tudtok ösztöndíjakat mondani? Mivel, ha jól tudom egy év az kb. 9000 font.



2015. márc. 24. 17:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

Kétlem, hogy te mindenből kitűnő lennél... Legalábbis magyarból biztosan nem.


Annyi esélyed van, mint bárki másnak.

2015. márc. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Már megbocsáss, de miért ne lennék kitűnő magyarból, vagy bármi másból?
2015. márc. 24. 17:24
 3/14 A kérdező kommentje:

Másrészt meg nem rosszmájú megjegyzésekért jöttem ide. Csupán feltettem egy egyszerű kérdést. Nem teljesen értem, hogy milyen alapon vontad le azt a következtetést, hogy nem vagyok kitűnő tanuló.

De, persze, egy 5 soros szöveg alapján biztosan átfogó képet lehet alkotni egy egyén személyiségéről és tanulmányi teljesítményéről.

2015. márc. 24. 17:27
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Külföldiként nem valószínű, hogy bármilyen ösztöndíjat kapnál. Esetleg akkor, ha már itthon befejezted az egyetemet, és ott akarsz doktorálni...
2015. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ugyanannyi esélyed van kb, mint bármely másik külföldi diáknak, aki ezen egyetemekre jelentkezik. :) Nem tudom, milyen arányban vesznek fel külföldi tanulókat, de az szinte biztos, hogy le kell majd tenned pár különbözeti vizsgát, egy angol nyelvi felmérőt, és valószínűleg egy irodalmi szintfelmérőt is, angolul.

Az angol ösztöndíjrendszerrel nem vagyok tisztában, de ott is létezik ilyen, hogy diákhitel, illetve valamelyest több fizetést kapsz esetleg a diákmunkáért is, mint mondjuk itthon.


Sok sikert! :)

F/19

2015. márc. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem-e? "Budapesti", "Madács"
2015. márc. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jó ezt nem vettem észre.

Be kell vallanom ez tényleg kínos, de siettem megírni ezt a kérdést.

2015. márc. 24. 18:19
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Ösztöndíjra nem sok esélyed van.
2015. márc. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyanyelvi angol nélkül nem tudom egyáltalán foglalkoznak-e veled. A doktori képzésnél nálam is játszik egy külföldi egyetem, ott konkrétan tudom, hogy az alap az anyanyelvi angol. Te középképzésből akarsz menni, azt nem igazán tudom, hogy úgy mi hogy van. Mindenesetre a felkapottabb egyetemeken alap a 4 és 5 közötti átlag, lehetőleg minél nagyobb legyen. Ami igazán döntő, azok a pluszok, hogy ki milyen verseny vett részt, ért el eredményt, milyen munkássága van az alapokon kívül, stb. Ezekre az egyetemekre az egész világból sokan mennek, szóvak azok a dolgok, amik kevésbé népszerű egyetemeken biztos bejutást garantálnak, itt csak az alapot szolgáltatják. Sok mást kell csinálni mellette. Megismételném, hogy én a doktori képzéshez informálódtam így, alapképzésnél is gondolom hasonló lehet, de ezt biztosra nyilván nem mondhatom.
2015. márc. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha kiemelkedoen okos vagy es tehetseges akkor van. De azt hogy oldod meg hogy legyen egy erettsegid angol irodalombol? Mert angliaban fel lehet venni irodalmat collegeban tantargynak es biztos hogy kerni fogja az egyetem hogy legyen belole erettsegid. Persze nagyon jol kell tudnod angolul de gondolom az megoldhato. Az egyetem draga de kapsz ra diakhitelt mivel EU orszagbol jossz. Ha egy nagyon jo motivacios levelet meg tudsz irni akkor behivnak interjura es igazabol ott dol el hogy felvesznek e igy nagyon jol meg kell tanulnod eladni magad (es ezt nem a rossz ertelemben mondom;). A lenyeg az hogy terj el az atlagtol, legyenek versenyeredmenyid vagy akarmi... Jo ha csinalsz onkentes munkat, esetleg tagja vagy avalami irodalmi klubnak ilyesmi... Remelem segitettem, ezeket csak onnan tudom hogy itt elek es tanulmanyoztam a rendszert meg hogy nekem mik lennenek jok
2015. márc. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!