Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes viselkedési közgazdasá...

Érdemes viselkedési közgazdaságtant tanulni?

Figyelt kérdés
Jelenleg másodéves alkalmazott közgazdaságtan hallgató vagyok, és a diploma után MA-re szeretnék jelentkezni, de még nem vagyok biztos az irányban. Ami elsőre megtetszett az a viselkedési közgazdaságtan, mert a pszichológia is érdekel. Pl. az amsterdami egyetemen indul ilyen program behavioural economics & game theory néven. A kérdésem arra irányul, hogy kamatoztatható-e egy ilyen helyen szerzett tudás, azaz érdemes-e ezt tanulni, és ha igen, akkor konkrétan mivel foglalkozik a mindennapi életben az, aki ilyet tanult?

2015. márc. 31. 14:14
 1/3 Kacsa Tibor ***** válasza:

Nos, én egyelőre még a BA-s éveimet tengetem a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán, de néhol már találkoztam a közgazdaságtan ezen ágával. Én személy szerint roppant izgalmasnak és érdekesnek tartom, de az más kérdés, hogy mész e vele valamire a jövőben. Feltehetően csak elméletet tanulnál, viszont ha sikerül a tanultakat a gyakorlatba is átültetned, nos úgy gondolom, hogy remek stratégiai menedzser lenne belőled. Nagy sajnálatomra az SZTE-n jelenleg nem tanítanak játékelméletet, de annak megértésével elsajátíthatnál egy olyan gondolkodásmódod, mely alapján a te döntéseidre mások úgy reagálnának, ahogy te azt eltervezted (legalábbis ez a tömör, rövid lényeg :D ). Ez egy versenypiacon hatalmas előny, főként ha még a komplex gondolkodás is az erősséged :D A viselkedési közgazdaságtan jobbára a pszichológiához köthető, mely feltehetően a gazdasági szereplők viselkedését hivatott modellezni pszichológiai megközelítésből. Ahhoz, hogy ezt a részét a közgazdaságtannak elsajátítsd, úgy gondolom, hogy erősen bele kell mélyedned a pszichológiába is, amire úgy gondolom, hogy az MA-s képzés nem lesz elég, szükség lesz arra, hogy önállóan képezd magad.


Őszintén szólva eddig nem gondolkoztam azon, hogy Szegeden kívülre menjek tanulni, de ez a szak felkeltette az érdeklődésemet, valszeg én is gondolkozok majd rajta, tehát köszönöm az ötletet :D


Egyébként a fent leírtak az én véleményem alapján lettek megfogalmazva, előfordulhat, hogy tévedek. Mivel a poszt már több mint egy hetes, gondoltam leírom mit gondolok a témával kapcsolatban, remélem segít :) Mindenesetre azt tanácsolom, hogy nézz utána a dolgoknak, keress meg olyan embereket, akik ezt tanulják illetve tanulták :)

2015. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Reménykedtem, hogy kérdésemmel olyat is találok, akit konkrétan érint, bizakodjunk továbbra is :) Valamelyest utánaolvastam, és ez alapján gondoltam, hogy ez a szak valóban érdekes lehet, viszont amit te is írtál; a gyakorlati alkalmazásokban lehet, hogy hiányt szenved. Játékelméletet tanulunk az egyetemen (egyelőre mikro ill. egyéb tárgyak keretein belül), úgyhogy van sejtésem milyen, csak felteszem, ez egy MA-n, ahol szinte csak ezt tanulják, valamivel másabban fest a téma :)

Saját vélemény: szerintem nem kellene önképzést folytatni pszichoból, én úgy tudom elképzelni, hogy csak olyan részeit foglalja magában az említett szak, amelyek az adott közgazdasági kérdésben relevánsak, és ezek is a modellkeretben, mint feltevés szerepelnek. Ezeket pedig nem túl sok idő/nehéz elgondolni. Persze ezek meg az én gondolataim, lehet, hogy távol állnak a valóságtól :)

2015. ápr. 9. 09:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Végül milyen mesterre mentél? Engem is érdekel a játékelmélet. Ismerek valakit, aki második mesterképzését + phd-ját játékelméletből csinálta. Ő tanár lett utána.
2019. máj. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!