Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt valaki, aki Franciaors...

Van itt valaki, aki Franciaországban jár (t) egyetemre? Írna tapasztalatokat, véleményt?

Figyelt kérdés

Jelenleg még csak érdeklődöm.Igazából,gondolom drága az ottani megélhetés,meg a tanulás sem olcsó biztos (igaz,hogy itt sem) és emiatt a szüleim nem engednének szerintem..


De ettől függetlenül érdekelne a kérdés,mert maga az ország nagyon érdekel,és mégiscsak szeretnék tudni erről dolgokat.

Amikre konkrétan kíváncsi vagyok:

-mennyibe kerül kb.

-milyen ott lakni,mennyire drágák a kaják,mi a helyzet az albérlettel,van-e kollégium

-mennyi idő szükséges míg belerázódik valaki az egész helyzetbe (abba,hogy idegen nyelv,külföld,ismeretlen hely,emberek,ilyesmik)

-A saját helyzetemmel kapcsolatban:kb. középfokon tudok franciául (11-es vagyok) de szerintem mire érettségizek,addigra felsőfokon is szeretnék megtanulni.

Most nyáron pedig megyek ki 2 hétre.Ez jelent(ene) bármi előnyt?


2015. ápr. 6. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Én Párizsban tanulok, havi kb. 700 eurót költök, de 450-500-ból is meg lehetne oldani, hogy mindenen nagyon spórolnék. Kollégium elviekben létezik, gyakorlatban biztosra veheted, hogy nem kapsz, ha nem valami ösztöndíjprogramban mész, amihez jár. Albérletet találni nem könnyű, de megoldható, ha rászánod a pénzt és az időt. Pár hónap alatt belerázódsz. Az, hogy elég-e a nyelvtudásod, attól függ, milyen szakra mennél. Bölcsészszakokra kevés lesz, a többire valószínűleg elég. 2 hét nyáron nem oszt, nem szoroz.
2015. ápr. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is azt szeretném elmondani,hogy bölcsészet érdekelne,ilyesmi szakok.Igazából tolmács,fordító szeretnék lenni.Itthon főleg a francia szakra gondoltam,aztán elvégezném a fordítóit,vagy valahogy így,de a lényeg,hogy mindenképp a franciával szeretnék dolgozni.Viszont érdekel nagyon az orosz is,és emiatt francia-orosz párosításra gondoltam.

Ilyet tanulhatnék ott is?Például francia-orosz fordítónak,vagy tolmácsnak.Csak,gondolom,az nehézség lenne,hogy a francia az anyanyelvük nyilván (a többségnek gondolom,mivel a franciáknak francia az anyanyelvük) és ez nekik nem idegen nyelv,mint nekem.


Nagyjából milyen szinten kellene tudnom franciául,hogy oda mehessek?Perfektül?

Emeltezek jövőre franciából,és szeretnék felsőfokút is,de mivel nem vagyok tagozatos meg kéttanos (ami azért rengeteget számít szerintem),ezt sem lesz olyan könnyű elérni.

2015. ápr. 10. 19:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz nagyon kevés lesz a franciád. C2 alatt akár meg se próbáld.
2015. ápr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
34%

Ahhoz, hogy bármilyen francia egyetemre felvegyenek, 14/20-as eredményt kell elérned a felvételin Franciaországban.

Hogy ez milyen magyar "szintnek" felel meg, azt nem tudom.

Legjobb lenne - ha ezt anyagilag el tudod intézni -, ha egy évig az Alliance Française párizsi nyelviskolába tudnál járni, itt egy előzetes felmérés alapján abba az osztályba kerülsz, amilyen a nívód. Ha gyorsan haladsz, év közben is lehet szintet cserélni.

Mivel az órák csak délelőtt vannak, délután/este nyugodtan elmehetsz dolgozni, pl. a vendéglátóiparba, szervezés kérdése a dolog...

Azért említem a "hôtellerie"-t, mert itt az "argo"-t ugyanúgy megtanulod, mint a "langue châtiée"-t...

Sok sikert! :)

2015. ápr. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!