Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit tegyek ha addig nem...

Mit tegyek ha addig nem nyugszok és nincs kedvem semmihez amig el nem érem azt hogy külföldön tanuljak egy évig?

Figyelt kérdés
Ahoz hogy ki menjek egy évre tanulni csak az anyukám engedélye kell, mert az apukám külföldon él. Addig nincs kedvem semmi hez amig nem megetek ki, mert belegondolok abba hogy ott a kinti iskolák milyen jók és hogy oda mindenki szívesen jár. Nem kényszerből járnak iskolába, mert ott a gyerekek szeretik az iskolát. És mikor éljek ha nem addig amig gyerek vagyok. Légyszi segitsetek, hogy mit csinaljak. 11/l

2015. ápr. 7. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

beszelsz az adott orszag nyelven?


"oda mindenki szívesen jár. Nem kényszerből járnak iskolába, mert ott a gyerekek szeretik az iskolát."


Kulfoldon is pont ugyanolyanok a gyerekek mint Magyarorszagon. Van aki szivesen jar iskolaba, van aki nem, van aki kenyszerbol, van aki kedvtelesbol...

2015. ápr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a szüleiddel. Élni később is fogsz, nem csak addig, amíg gyerek vagy, sőt, igazán majd fiatal felnőttként fogsz. ;)

Egyébként semmit nem veszítesz azzal, ha az általánost Magyarországon járod ki. Utána már nagyobb is leszel, anyud is jobban el fog engedni külföldre. Ha külföldön az apukáddal élhetsz, szerintem nagyon jó tapasztalat lehet, sokat profitálhatsz (nyelvtudás stb). Az elején biztosan nem lesz könnyű, erre készülj fel. Arra is, hogy anyuddal majd nagy csatákat kell vívnod.

Viszont csak azért, mert ma nagy divat, meg milyen menő, meg ott biztosan jobb (nem biztos, hogy jobb), ne akarj menni.

2015. ápr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem meg addig menj, amíg akcentus nélkül meg tudod tanulni az adott nyelvet. Ez kb. 12-13 éves kor. Utána már legfeljebb "csak" nagyon jól fogsz beszélni, de sosem úgy, mint aki ott született. Biztos van néhány kivétel, de az elenyésző. Egyébként Ausztriában, Luxemburgban szívesebben járnak iskolába a gyerekek. Tudom, mert élnek ott rokonaim. Az oktatás gyakorlatiasabb, életre felkészítőbb. Nemcsak a háziról szól az egész. Unokaöcsém 7 éves, de már most tanulnak angolul az iskolában. És nem nyelvtant magolva, hanem játékosan, beszélgetve. Anyanyelvi tanártól, nem pedig erős akcentusú hazaitól. Ésfőleg nem 4. osztálytól. A gyerekek járnak pl. sítáborba is. Nem vajas zsemlét adnak uzsonnára, hanem egészséges, minőségi kajákat.

Anyukád szerintem attól fél, hogy elveszít. Hogy nem akarsz majd vissza jönni. Ez teljesen jogos, mivel aki megízleli a jót, az nem vágyik vissza a rosszabba. Nekem is szörnyű volt 1 hónap után hazajönnöm. Szerintem azzal tudnád anyukádat meggyőzni, hogy a külföldön tanulás által nagyon jól el tudnád sajátítani az adott nyelvet. Ezenkívül nagyon hiányzik az apukád, szeretnél már egy kis időt vele is eltölteni. Az érzelmekre kell hatni. Anyukádat természetesen nem fogod elhanyagolni, legalább kétnaponta felhívod skype-on.

2015. ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!