Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tanulhatok Angliába?

Hogyan tanulhatok Angliába?

Figyelt kérdés
A rokonságomban vannak olyan emberek akik gimnázium után más országokba (svájcba és azt hiszem kanadába) tanultak tovább. Az a helyzet hogy én is ki szeretnék menni külföldre tanulni, és nemtudom hogy hol induljak el, hol keressek Angliai egyetemeket...stb. A külföldön élő rokonokkal az a baj hogy nem tartjuk a kapcsolatot, próbáljuk utolérni őket de sikertelenül, és ezáltal nemtudunk tanácsot kérni tőlük. Én most gimnázium második osztályát fogom elkezdeni. Csak angol szakon vagyok, de év végén csak B2-es szinten tudom az angolt. Az a másik gond hogy ösztöndíjat sem ad az iskola. Nemtudom hogy milyen szinten kellene tudnom az angolt, hol keressek ilyen iskolákat, kivel vegyem fel a kapcsolatot,... A pénz most a legkissebb gondunk, csak egy jó hely kellene, bármire képes vagyok ezügyben. Ha valaki járt már hasonló cipőben azt szívesen meghalgatom, szidó és kigúnyoló hozzászólásoktól kíméljetek meg. A tanácsokat köszönöm előre is.

2015. ápr. 7. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Angliában nagyon drága az egyetem, viszont vannak olyan helyek ahol ingyenes. Pl Skócia vagy Dánia.

A nyelvtudásként általában IELTS vagy TOEFL nyelvvizsgát várnak el.

Arra törekedjél, hogy általánosságban jó jegyeid legyenek a gimnáziumban.

A netem szerintem a legtöbb egyetem elérhető, ott leírják, hogy mit várnak egy nemzetközi diáktól.

[link] , [link] - ezek az oldalak azzal foglalkoznak, hogy felkészítsék az embereket külföldi továbbtanulásra.

2015. ápr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, mindenképp utánna nézek az oldalaknak. De szerintem maradok az angliai tervemnél, mint már említettem: a pénz nem akadály!!
2015. ápr. 7. 19:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Amiket leírtam azok Angliára is érvényesek, szóval a tandíjon kívül sok különbség nincs. Legfeljebb abban, hogy milyen jegyeket várnak el, de azt minden egyetem külön leírja. Esetleg elmehetsz az Educatio kiállításra is jövőre, oda jönnek külföldi egyetemek, ahol személyesen beszélhetsz velük.
2015. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem. :) ..Hallottam már a kiállításról és fontolgatom hogy elmegyek oda. Köszönöm mégegyszer a segítséget :)
2015. ápr. 7. 20:58
 5/9 Dubi ***** válasza:
Skóciáról tudok mesélni, ami hasonló Angliához. Egyébként az UK felvételi oldala a UCAS, nézd meg.
2015. ápr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, te ott tanulsz?
2015. ápr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dubi ***** válasza:
St Andrews-ban.
2015. ápr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És mesélnél róla, ha már így megemlítetted? :)
2015. ápr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dubi ***** válasza:
Privátban és kérdésekre, nem szeretnék egy könyvet írni az egyetemről :P
2015. ápr. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!