Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyek azok a külföldi (...

Melyek azok a külföldi ( amerikai, angol) egyetemek amibe viszonylag könyebben bejuthatok és van gépeszmérnöki kar?

Figyelt kérdés
Írnátok ilyeneket
2015. máj. 3. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
két alap feltétel van, az egyik hogy tudj olyan szinten angolul amivel el tudod végezni az egyetemet, a másik hogy tud fizetni a tandíjat. Azután lehet nézegetni a többi feltételt.
2015. máj. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amerikában egyetemet végezni kb. 20 millió ft, Angliában is közel ennyi. Esetleg, ha Lengyelország vagy hasonló a cél, akkor hasonló a költség mint itthon.
2015. máj. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20 millió ft azért nincs, bár én 6 éve végeztem, akkor még nem volt annyi.
2015. máj. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Németországban és Ausztriában ingyenes, csak kell egy német nyelvvizsga (B2 minimum) és érettségi bizonyítvány (csak a megléte kell, jegyeket nem nézik).

Az első szemeszterben kiszűrik a nem oda valókat.

2015. máj. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. Nem akarok okoskodni, de egy B2-vel max eltud beszélgetni, de egyetemen tanulni és a tananyaghoz nagyon kevés. Én gyerekkorom óta tanultam az angolt mert apám angol anyanyelvű, sőt vele otthon is angolul beszéltem, és mégis mikor az egyetemen elkezdődtek az órák, elég sok minden volt amit nem értettem vagy nem tudtam. Fél év alatt belerázódtam, de nem volt könnyű eleinte.
2015. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy a B2-vel megfog érteni mindent, csak annyi az elvárás.

Ahhoz, hogy kényelmesen megértse az anyag nagyját, C1 szint ajánlott. Egyébként meg a legfontosabb a szókincs. Az első félés után meg már senkinek sincs problémája a nyelvvel.

2015. máj. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Angliában tényleg sok a tandíj, 9000 font per év, de lehet felvenni diákhitelt, elég kedvezőek a feltételei. Skóciában ingyenes az első diploma. A ucas.com-on könnyedén lehet ilyen szakot keresni, ott a felvételi követelmények is fel vannak sorolva, bár a magyar érettségiért általában az egyetemek honlapját kell megnézni. A ucasen kell jelentkezni is az egyetemekre.
2015. aug. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!