Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kanadába és USA-ba egyetemista...

Kanadába és USA-ba egyetemista 1 évig. Cserediákprogram / Külföldi ösztöndíjprogram. De hogyan?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: szeretnék kimenni Kanadába vagy az USA-ba tanulni egy évet. Van olyan ösztöndíj program(mint pl EU-n belül az Erasmus vagy Go East és társai), vagy bármi, ami valamennyi anyagi támogatást adna vagy erről ne is nagyon álmodozzak? Volt már olyan, aki csak félévre-évre ment ki? Ha igen, letudná írni tapasztalatait? Esetleg tudnátok linkelni honlapokat, blogokat vagy valamit, ahonnan értelmes információkat szerezhetek? Előre is köszi a segítségeket :)

2015. febr. 3. 16:27
 1/1 anonim válasza:

Én is tervezem, de miután persze felvettek. A legtöbbnek vannak feltételei (mint pl.: 2 lezárt félév, és elvileg neked kell megkeresni a sulit ahová menni akarsz, és ha menni akarsz akkor leírni és megindokolni miért illik is ez bele a tanulmányaidba, vagy valami ilyesmi.)


Én az Erasmusról hallottam, a Campus Hungary-ről, és ott a Fullbright ösztöndíj, de az már csak végzősöknek/MA-soknak/PhD-seknek, stb. éri meg inkább, vagy nekik van meghírdetve. De ha náluk utána olvasol, leírják, mi hogy megy.


De három hónaptól-fél évig simán kikerülhetsz külföldre :D nem lehetetlen.

2015. jún. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!