Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehetséges így ösztöndíjra...

Lehetséges így ösztöndíjra pályáznom?

Figyelt kérdés

Miután leteszem majd az érettségit szeretnék külföldre menni továbbtanulni (ezen belül Japánba). Azt tudom, hogy ha valaki egyetemen van japán szakon akkor az pályázhat ösztöndíjra. Viszont arról nem találtam egyéb információt, hogy lehetséges lenne e ilyen módon megkísérelni ezt a dolgot ahogyan én szeretném.

Ha esetleg tudnátok nekem segíteni, akkor nagyon megköszönném!



2015. máj. 8. 03:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen ösztöndíjra gondolsz? Elég sokféle ösztöndíj van az egyetemeken, lehet, hogy összemostad ezt az információt pl. a tanulmányi vagy a szociális ösztöndíjjal. Működik a legtöbb intézményben az Erasmus program, amivel fél évre lehet ösztöndíjjal kiutazni egy adott egyetemre tanulni. Ennél többet nem fogsz tudni itthoni egyetemről elérni, és az sem biztos, hogy japán intézménybe van lehetőség menni. Erről az adott kinézett egyetemnél tudsz érdeklődni.

Ha viszont teljes képzést akarsz külföldön csinálni, arra nagy valószínűséggel semmilyen ösztöndíjat nem fogsz kapni, nincs, aki adna.

2015. máj. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az Erasmus EU-s ösztöndíj.
2015. máj. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ide már egyszer leírtam hosszan a választ az úgynevezett MEXT ösztöndíjról, ehhez nem is kell japánszakosnak lenni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


Én ezt próbáltam, ezért tudom elsőkézből, hogy milyen. Végül nem ezzel jutottam ki, hanem úgy, hogy a Debreceni Egyetemre jártam, ami cserekapcsolatban állt két japán egyetemmel, az egyikre bejutottam. De Debrecenben nem volt japán szak, csak szakkör, és úgy tudom, ez máig így van.


Ezeken kívül is vannak cserekapcsolatos egyetemek, de azokról nincs személyes tapasztalatom.

2015. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!