Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kevesebb Erasmus teljesített...

Kevesebb Erasmus teljesített kredit?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 20 minimális kredit helyett sajnos csak 17-et sikerült teljesítenem Erasmus félév alatt. Volt már valaki hasonló helyzetben/ismer valaki hasonló embert a környezetében? Mi lett a vége? Köszi a válaszokat.

2015. máj. 22. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
tapasztalatom nincs e téren (remélem nem is lesz), de nekünk azt mondták a tájékoztatón, hogy ha nincs meg a minimum, akkor az ösztöníj visszafizetésére is kötelezhetnek. nem tudom, hogy csak ijesztgetnek, vagy tényleg így van. érdemes lenne a tanulmányi osztály/hivatal illetékesét, vagy a kari koordinátort megkérdezni ezügyben
2015. máj. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olyan szempontból végül is mindegy, hogy úgy sem tudok már mit csinálni. Majd kiderül. Feltettem a kérdést anonim módon az erasmus honlapján, 3 munkanapon belül számíthatok válaszra. (Koordinátoromnak ez az első féléve erasmus koordinátorként, fogalma sincs ilyenkor mi van). Majd leírom a választ, hogy mások okulhassanak :D
2015. máj. 24. 16:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ebben az esetedben az utolsó 2 havi ösztöndíjra nem lennél jogosult, azonban megfelelő indokkal a visszafizetési kötelezettség törölhető
2015. máj. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kösz a választ hármas. Végül sikerült még megoldanom + 6 kreditet, így már nem aktuális a kérdés.
2015. jún. 28. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a nagy Erasmus gyűlésen, a legnagyobb fejest egyszer megkèrdezték mi van ilyen esetben, vagy ha egyáltalán nem hoznak kreditet. Hát csak nézett ki a fejéből és kb azt mondta, hogy még ő se tudja. Szóval erről ennyit xd
2015. jún. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 oneone válasza:
Szia! Hogy sikerült +6 kreditet szerezned?
2017. jan. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már régi kérdés, de azért válaszolok.

Erre nincs univerzális szabály, az általad aláírt szerződések döntenek el mindent: TVSz, Erasmus szerződés. Egyetemenként, karonként mást követelnek meg, és ezek még időben is változhatnak, sőt, nálunk még minimális ellentmondás is volt a két szerződés között.


Nálam 10 kredit volt a minimális kikötés, de hiába teljesítettem többet, probléma volt azzal, hogy nem szakmai kredit volt az összes /nem tudtam elfogadtatni. Emiatt pótvizsgáztam egy tárgyból utólag, és ezt elfogadták. A probléma azzal volt, hogy volt egy határidő, amíg az eredményeimnek postán meg kellett jönnie, és ugyan maga a pótvizsga ezen hatáirdő előtt volt, arra már nem lett volna idő, hogy postán is elküldjék az eredményeket. Viszont ezen "átnézett" az egyetemem, és a végén nem kellett visszafizetnem semmit. Ugyanakkor se az Erasmus szerződésem, se a TVSz nem kötötte ki, hogy szakmai kreditet kell teljesíteni (ezt még a kinti félévem elején ellenőriztem), és azóta se értem, milyen jogon követelték ezt tőlem.

2017. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!