Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus és más ösztöndíjak...

Erasmus és más ösztöndíjak pontszámításáról mesélne valaki?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy többféle módon (pl: tandem programon keresztül) lehet plussz pontokat szerezni. Arra lennék kíváncsi, hogy (mivel most kezdtem az egyetemet) mire figyeljek, pl: kreditek számára, félévvégi jegyekre, plusszpontokra (pl: hogy miből jönnek össze). Azok akik elnyernek egy ilyen pályázatot azok nagyon jó tanulók, magas az indexük vagy nem kell mindenből az ötöst hozni? Ha jók lesznek a jegyeim akkor nem szükséges plusszpontokat szereznem?

2012. nov. 3. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amiket nézni szoktak: átlag, nyelvvizsgák, TDK, publikációk, legalább 2. év el legyen végezve, még nem volt erasmuson, közösségi munka (pl HÖK)...

Egy régebbi ERASMUS-pontszámítás a Semmelweis-ről:

A pályázó pályázata csak abban az esetben érvényes (kerül elbírálásra) ha rendelkezik legalább egy angol középfokú „C” típusú nyelvvizsgával.


Német, francia, olasz, spanyol, holland nyelvterületre csak a célország nyelvéből letett középfokú nyelvvizsgával lehet pályázni (értelemszerűen ide nem kell az angol nyelvvizsga). Nem utazhat az a hallgató, aki nem ér el legalább 100 pontot.


Tudományos tevékenység (maximum 50 pont)


TDK konferencia, rektori pályamunka


· I. hely 15 pont


· II. hely 12 pont


· III. hely 8 pont


Tudományos közlemények


· impact faktorral rendelkező első szerzős 25 pont


· impact faktorral nem rendelkező első szerzős 15 pont


· egyéb (maximum 2db) 10 pont


Nyelvvizsgák


(csak „C” típusú) (maximum 20 pont)


· felsőfokú, C típusú 12 pont


· középfokú, C típusú 8 pont


· alapfokú, C típusú 4 pont


Összes eddigi szigorlatok átlaga (maximum 100 pont)


· átlag x 20 pont


megj.: az átlagot 1 tizedes pontossággal kell számítani


Egyéb, igazolt tevékenységek (maximum 60 pont)


· díjas demonstrátor, TDK munka 20 pont


(max. 20 pont)


· szakmai munka (kórházi munka, mentőzés, stb.) 10 pont


(max.: 10 pont)


· minden egyéb (Hallgatói Önkormányzat, HuMSIRC, 30 pont


HuPSA, MFHE, Instruktor Csoport, Újság, Sport, ERASMUS, stb.)

2012. nov. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Erasmussal már nem hiszem,hogy kijutnál akárhova is,mert nincs rá fedezet.:( Lehet,hogy lesz 2013/14-re,de már a 2013-as tavaszi félévre sincs.


[link]

2012. nov. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De van, több ismerősöm is megy
2012. nov. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A TDK az a tudományos diákköri munka? És ehhez hogy lehet csatlakozni, mit kell benne csinálni (ha kutatni kell az jó, mert elve kutató/fejlesztő szeretnék lenni)? És azok a publikációk is a TDK-n belül születnek (gondolom azon kívül nagyon nem lehet publikálni) vagy a rektor kiad valami témát és arról lehet írni (persze előbb mélyre ásom magam a témában)?
2012. nov. 4. 11:05
 5/11 anonim ***** válasza:
TDK: a tanszék meghirdeti a kutatási témákat, te jelentkezel hogy részt akarsz venni a kutatásban, majd eljársz kutatni a témavezetővel. Az ebből született eredményeket tudod publikálni itt-ott.
2012. nov. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Gondolom elsőévesek még nem kutathatnak, mert mi még csak alapozó tárgyakat tanulunk.
2012. nov. 5. 00:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Elvileg bármelyik évben lehet TKD-zni, kérdés hogy érteni fogod-e a kutatás témáját és van-e rá időd.
2012. nov. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És van valami tanulmányi feltétel(gondolom az átlag lehet az) a TDK-hoz?

Ezenkívül még egy utolsó kérdés: az Erasmus (és társai) lehetőséget nyújtanak 1 félévet kint tanulni- a tantárgyak többségét vagy mindet pedig elfogadják, és jó esetben nem kell csúszni- de a kinti egyetemekért ugye nem kell fizetni (mert csak cserediák vagyok nem oda vagyok beíratva)? szóval pénzügyi oldalról az Erasmus a kint éléshez nyújt támogatást, nem? (az ösztöndíj pénzügyi lényegét még nem teljesen vágom)

2012. nov. 5. 17:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem ne stresszelj rá a tdk-ra, mert az erasmuson lévők 99%-a (pl én) sose foglalkozott vele. Szerintem legtöbben azt se tudják, mi az. Csak legyen jó az átlagod, tudj az evárt idegennyelven és kész, nem olyan szigorú az erasmus. Jó motivációs levelet kell írni, meg begyűjteni az ajánlóleveleket a tanszéki tanároktól.
2012. nov. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja igen, és nincs tandíj természetesen, ha erasmuson, ceepuson stb vagy. Az összeg országtól függő, ha nyugati országba mész, ott többet kapsz, mivel az élet is drágább. Én havi nyolcvanat kapok Lengyelországban, amit arra költök, amire akarok. A legnagyobb része a koleszra megy el, meg az utazásra.
2012. nov. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!