Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Aki Ausztriában tanult tovább...

Aki Ausztriában tanult tovább egyetemen, segítene nekem egy általános tájékoztatóval hogy hogyan megy a jelentkezés és egyebek?

Figyelt kérdés
Először is hogy mikre van szükségem, hogy van-e lehetőség a második félévben tehát januárban vagy februárban kezdeni, hogy milyenek a kollégiumok, arra jeletkezni hogyan lehet.. köszönöm a segítséget ha valaki rám szánja az időt!
2015. jún. 3. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Én jövőre szeretnék Ausztriában továbbtanulni (most érettségizek, és egy évet még tanulok németül).

Tudom ajánlani az mde.hu-t és ezt a cikket: [link]

2015. jún. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kim Bo Mao ***** válasza:

Van Wintersemester és sommersemester. Előbbire kb. július 6-ától lehet szeptember 5-ig jelentkezni, ahová kellenek az irataid hiteles fordítása másolata egy német középfokú nyelvvizsga (ösd vagy Goethe) meg valami 18 euró regisztrációs díj. A kollégiumokba nagyon nehéz bekerülni, mert sokan akik kiköltöznek sem adják vissza a szobát, hanem bérelik tovább és valakinek drágábban adják ki...de persze minnél előbb jelentkezel koleszba annál nagyobb az esélye, hogy kapsz szobát.

A sommersemesterre meg valamikor téltől lehet jelentkezni, de az előttem szóló kiemelte a lényegesebbet, az mde minden kérdésedre válaszol, csatlakozz a csoporthoz facebookon, ha tudod a szakirányt vagy az egyetemet ahová menni szeretnél (pl.: uni wien, TU stb.), akkor annak a magyar csoportjához is csatlakozhatsz.

2015. jún. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!