Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Minden országban, ahol ingyen...

Minden országban, ahol ingyen tanulhatunk, feltétel, hogy az legyen az első diploma?

Figyelt kérdés
Tehát ha itthon szerzek 1 diplomát, akkor van még olyan EU-s ország, ahol ingyen tanulhatok utána? Skócia érdekelt a legjobban, de ott is az első diploma ingyenes.

2015. jún. 5. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Németország több tartományában is ingyenes a második diploma, viszont kevesebb diplomást vesznek fel a szakra. Általában van egy bizonyos kvóta, hogy a felvett diákok hány százaléka lehet már diplomás, illetve a felvételinél indokolni is kell, hogy miért akarsz még egy diplomát.


Egyébként attól még, hogy én szerzek Németországban egy diplomát, megmarad az összes "államilag támogatott" félévem Magyarországon, mivel közük nincs ahhoz, hogy én Németországban mit csinálok és egy centet sem adnak bele a diplomámba. Lehetséges, hogy a másik irányba is működik. Miért használtad volna el a skóciai féléveidet, ha Magyarországon tanultál?

2015. jún. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de azt írja első diploma ingyenes. Walesben például fizetni kell érte, de még kölcsönt is csak akkor adnak a tandíjra, ha első diploma. Ha már van diplomád, vagy elkezdtél egy képzést itthon, akkor vagy nem kaphatsz kölcsönt sem, vagy nem fedezik az egész tandíjadat csak egy részét. Legalábbis én így értettem.
2015. jún. 8. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!