Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Dániában ha orvosnak szeretnék...

Dániában ha orvosnak szeretnék tanulni nézik az érettségi pontokat? Azt tudom, hogy ingyenes az oktatás.

Figyelt kérdés
2015. jún. 28. 00:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Igen, tényleg ingyenes, de én úgy tudom, hogy nem minden képzés van angol nyelven is kínálva. Én ugyan mesterképzésre jelentkeznék oda, de egyik ismerősömet úgy vették fel, hogy még meg se volt az érettségije, konkrétan a ballagás hetén tudta meg, hogy fel van véve.
2015. jún. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De számítanak a pontok? Csak, mert az érettségim még anno nem sikerült túl fényesre és azóta már van egy okj-s tanfolyamom,de rájöttem,hogy ennél többre vágyom.
2015. jún. 29. 11:32
 3/12 anonim ***** válasza:
Tudtommal az orvosi egyetem sehol sem ingyenes, max kedvezményt kaphatsz, de teljesen államira biztos nem vesznek fel. Szép is lenne a külföldi hallgatóknak is fizetni a többmilliós félévi tandíjakat az államnak.
2015. jún. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De a pontok számítanak?:D az mindegy,hogy ingyenes vagy nem.
2015. jún. 30. 00:28
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
tudtommal Dániában nem ingyenes az orvos képzés (sőt azt olvastam, hogy nagyon gyenge, hiszen jobban megéri a magyar orvosokat elszívni - mert azért nálunk elég jó az orvos képzés és elvinni őket nem nagy dolog ezekkel a fizetésekkel) és a dán árakat nézve, szerintem ha fizetős ott az egyetem, akkor az egy anyagi csőd lesz a családnak
2015. jún. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Átszámítással szokták kérni a jegyeket általában, de a legtöbb gyakoris válaszoló szerintem nincs tisztában a dán külföldi orvosi egyetemek felvételi eljárásával. Ha nem tudsz a sulik honlapján eligazodni és tájékozódni, nem tudom, mi lenne veled külföldön.

Az meg, hogy a pénz nem számít... szerencsés vagy, hogy kőgazdag famíliába születtél.

2015. jún. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Képzeld nem kőgazdag a családom..sőt...12éves korom óta egyedül élek..a szüleim elváltak és azóta küzdök mint az állat minden egyes nap,hogy elérjem a céljaim.Nem néztem külföldi oldalakat,mert ez csak most merült fel bennem és fel mertem tenni egy kérdést, amire nem kaptam értelmes választ. És egyébként meg bekaphatod a fa.szomat.Hogy jössz te ahhoz,hogy kitalálj rólam bármit is,hogy milyen családból származom?Én letettem már valamit az asztalra és szeretnék fejlődni,tovább lépni,nem megragadni egy szinten,hogy végig unjam az életem. És te? (nem várok erre semmilyen választ,mert nem érdekel a véleményed te kis p.cs)
2015. júl. 3. 16:58
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom hogy Dániában az orvosi nem ingyenes, és hogy bizonyos szakokra felvételi is van (nem 100%os az infó, csak ezt hallottam.)

Egyébként ausztriában, németországban, és skóciában.is vannak ingyenes egyetemek.

Azt biztosra tudom hogy ausztriában van ingyenes orvosi. Oda viszont el kell menni felvételire. De megadják hogy miből kell készülni. és személyes elbeszélgetés van. ha készülsz rá akkor be lehet jutni.

2015. júl. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit hogy nem mindenhol nézik az érettségi jegyeket, valahol viszont igen, ez egyetemektől és szakoktől függ. Az adott iskola honlapján mindent megtalálsz hogy mik a követelmények.
2015. júl. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
Az utolsó válaszoddal kellően leírtad magad, kedves kérdező, ekkora intelligenciával inkább ne menj orvosnak, kérlek.
2015. júl. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!