Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit gondoltok felvennének a...

Mit gondoltok felvennének a következőkkel egy komolyabb angol vagy skót egyetemre pszichológia szakra?

Figyelt kérdés

-magyar középfokú ,töri középfokú,orosz középfokú,biológia középfokú,matek felsőfokú érettségivel

plusz egy angol IELTS-sel meg egy német középfokú nyelvvizsgával?

Azért kérdezem mert Nagy Britanniába készülök egyetemre,de nem tudom mik az elvárások. A fent leírtak a céljaim, és véleményekre vagyok kíváncsi,hogy vajon ez elég e a biztos sikerhez, és persze tapasztalatokra.

Előre köszönöm a válaszokat.



2013. szept. 24. 22:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Nyelvvizsga lehet középfokú és felsőfokú, az érettségi pedig középSZINTŰ és emeltSZINTŰ.


Kint teljesen máshogy felvételiznek az emberek a felsőoktatási intézményekbe, szerintem nem lövök mellé, ha azt mondom, hogy kb a kutyát nem érdekli, hogy itthon milyen érettségit tettél.

2013. szept. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Mint pacienst igen, felvennenek szivesen
2013. szept. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Az angol felvételi rendszer nem központi, mint a mienk. Ott a kiszemelt egyetemre kell egyből jelentkezni, a felvételi követelmények egyetemenként másak. Ezért nem lehet a kérdésed megválaszolni. Az egyetemek honlapjait kell felkeresned, és ott le van írva oda éppen mi a felvételi követelmény.
2013. szept. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ki, melyik egyetemekre mennél szívesen, aztán kérdezd meg tőlük e-mailben, hogy milyen érettségit fogadnak el! Én is ezt tettem, pár napon belül válaszolt az összes egyetem. Egy jó tanács, ha a német nyelvvizsgád még nincs meg, akkor emiatt ne is tedd le, mert kint senkit nem érdekel a TELC stb nyelvvizsgád, csak az IELTS-t fogadják el meg a TOEFL-t, én ezt a kettőt ismerem. Tehát ez felesleges pénzkidobás lenne.

Szerintem ha pszichológiát szeretnél tanulni, nem a matek a legjobb választás emeltezni, de ezt majd ők megírják. Sok sikert!:)

2013. szept. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönömszépen a válaszokat!

CSak körülbelüli saccra voltam kíváncsi, hogy azért mégis mennyi eséllyel inulnák..., de ezek szerint nem túl sokkal. Az iskolát meg még nem választottam ki, rengeteg olyan van ahova járni szeretnék és egyelőre még nem döntöttem a skót és angol között sem:D

2013. szept. 28. 14:41
 6/14 anonim ***** válasza:

Azt nem értettem meg, miböl szürted le, hogy "nem sokkal", de nem is értek hozzá (kétszer annyi idös vagyok és 98ban jártam 1 évet Swansea-be, szal nincs rálátásom)


A visszajelzések alapján próbáld megsaccolni milyen szinvonalú egyetemeknél van esélyed. És olyanokra add be a jelentkezést (ez nem túl exact science, de Oxford meg az UW-Swansea között megjosolható a különbség). Persze az anyagiak is szamitanak, a "skóciai helyzet" nyilván érdekes...


Talán ez esegít:

[link]


Ja és persze használd a Google-t és a GYK keresöt.

2013. okt. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 vizililiom ***** válasza:
Hát pont hogy a matek a legjobb megoldás, ugyanis a pszichológia szakokon nagyon kemény statisztika oktatás folyik. Ez nem statisztikai adatok memorizálását jelenti, hanem komoly matematikai-statisztikai számitások megértését és kivitelezését. Nem könnyű. Nehezebb statisztikájuk van a pszichológusoknak, mint a közgáz hallgatóknak, tehát rohadtul kell a matekos véna. Ha valaki nagyon bölcsész beállitottságú, akkor neki se fogjon, mert nagyon hamar kiesik a képzésből! Bár még az a jobb talán ha hamarabb esik ki mint később...
2013. nov. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 vizililiom ***** válasza:
Skót vagy angol? Nos én is nézegettem korábban UK-beli egyetemeket a neten és az derült ki belőle, hogy iszonyú drágák az angliai képzések, viszont a skót egyetemeken évi 1800 euro/év körüli tandijakat láttam ami jóval kevesebb mint Angliában. Szegény angolok viszont nem tanulhatnak a skótoknak kiszabott árakon, viszont az összes többi EU állampolgár igen!!! Kell ehhez viszont egy ottani bejelentett lakcim.
2013. nov. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 vizililiom ***** válasza:
Pont hogy a matek a legjobb VÁLASZTÁS akartam volt irni, nem megoldás. Különben csak azért mert ez jól mutatja valakinek a formális logikai kpességeit, nem azért mert a statisztika gimnáziumi matek ismeretekre épit. A statisztika egy külön világ, viszont annak szokott sikeresen menni, akinek van némi affinitása a matekhoz :)
2013. nov. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

vizililiom: Skóciában EU állampolgároknak (kivéve nem-skót briteknek) INGYENES az első diploma. Magyaroknak is.


-


Másrészt az IELTS szép és jó, de hanyas szintű? A legtöbb szakra asszem általában egy 6ost igényelnek (legalább 5.5-el minden alpontszámból.) De pl. jogra, meg lehet pszichológiára is, ahol sokat kell olvasni, érteni a szakszövegeket, magasabbat is szoktak, ezt nézd meg az egyes szakok weblapján, ki szokott lenni írva.


Valamint (legalábbis skótban) az érettségi követelmények így szoktak lenni megadva: mondjuk A-Levels ABBB, az A-Levels a magyar középszintű érettséginek felel meg, és legalább 1db 5ös és 3db 4es szintű érettségi vizsga eredmény kell, mindegy miből, a specifikusan kért tantárgyakat általában külön kiemelik.


Az sem igaz h külön-külön kell az egyetemekre jelentkezni, van egy nagy állami online jelentkezési rendszerük, a UCAS: [link] A skóciai ingyenességről pedig itt megtalálsz minden infót: [link]

2013. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!