Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban élő magyarok...

Németországban élő magyarok segítségét kérném középiskolákkal kapcsolatban!?

Figyelt kérdés
A nyáron költöztünk Németországba, a lányom 16 éves és iskolát keresnénk neki. Aki gondolja, hogy bővebben is tudna segíteni, privátban is írhat. Szóval egy Realschuléba fog járni úgy tűnik, de nemigazán tudjuk, hogy rengeteg német gyermek között hogyan fog boldogulni. Ő is nagyon izgul és mi is, alapfokon tud németül. Konkrét kérdésem nem lenne, csak egy kis segítséget várnék ilyen téren tapasztalt emberektől. Előre is köszönöm!

2015. júl. 2. 11:36
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
0%

" nagyon fél hogy rengeteg új ember közt egyedül lesz."


Jogosan.


Nem maradhatna erre a 2 evre Magyarorszagon?

2015. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

erdekes olvasmany a (nem letezo) rendszerrol:


[link]


[link]

2015. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyvárosba nem szeretném elküldeni tanulni. Nem sajnos, mostmár nincs úgymond visszaút. Nagyon tetszik neki itt minden csak az új közösségtől fél, pedig nyitott lány.
2015. júl. 2. 14:09
 14/37 anonim ***** válasza:
0%
Hat ezt elobb kellett volna atgondolni... Tul sok a kockazat.
2015. júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
ma 14:04-es: ez egy LEHETÖSÉG, amit a szülök, ha AKARJÀK, igénybe vehetnek, de NEM KÖTELEZÖ!!!
2015. júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

" amit a szülök, ha AKARJÀK, igénybe vehetnek, de NEM KÖTELEZÖ!!!"


De, kotelezo. Olvasd el a cikkeket amit belinkeltem.

2015. júl. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

ma 14:08-as: ez a volt NDK-s terület, és ott is lehetöse´g, de nem feltétlen szükséges.


A kédezö nem oda megy, ezért nem eérdemes ilyenekkel idegesíteni.


Ahogy írtam, mi is itt élünk, a gyerekkeknek semmiféle külön iskola nem volt (elég komolyan utána járva esetleg megoldható lett volna, de nem láttam értelmét), és egy év alatt megtanultak rendesen németül.


Kérdezö: ha gondolod, írj privát, mert itt kezdödnek a hülyeségek és a pánikkeltés.

2015. júl. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
0%

", mert itt kezdödnek a hülyeségek és a pánikkeltés."


Az ossszes altalam tett kijelentest alatamasztottam, cikkeket, linkeket tettem be, a lanyom most megy gimnaziumba, itt elek 9 eve es en irok hulyesegeket?!


Fingod nincs arrol ami korulvesz.

2015. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%

[link]


" A beiratkozás előtt még el kell mennünk a drezdai oktatási hivatalba, és először ott kell bejelenteni a gyerekeket, utána lesz egy személyes találkozónk az igazgatóval, minden bizonnyal ő lesz az, aki eldönti, hányadik évfolyamban kezdenek"


Pontosan ugyanilyen rendszer van a tobbi tartomanyban is. Elkepzelheto hogy kistelepuleseken ahol nincs tobb iskola nem jeloltek ki ilyet, de ott is biztosan van integracios program, es nem tesznek be csak ugy az osztalyba.


Regen nem volt ilyen rendszer (mondjuk 20 eve) es rengeteg bevandorlo gyerek akit bedobtak a melyvizbe lemorzsolodott, kihullott az iskolabol, emiatt vezettek be a rendszer.


Gondolom a nem nemet anyanyelvuek szamara KOTELEZO 1 eves iskolai elokeszitorol sem hallottal.

2015. júl. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Holnap újra rákérdezünk a suliban, de szerintem már szóltak volna ha van ilyen lehetőség.
2015. júl. 2. 15:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!