Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztriában, Németországban...

Ausztriában, Németországban vagy Svájcban vannak ingyenes főiskolák külföldi diákok számára?

Figyelt kérdés

2015. máj. 10. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Németországban nagyon sok felsőoktatási intézmény ingyenes, viszont szemeszterenként fizetni kell egy jelképes összeget (pl 500 euró), amiben benne van az ingyenes tömegközlekedés, könyvtárhasználat stb.

Svájcban mélyebben a zsebedbe kell nyúlni, 1-2-3000 eurókról van szó, Ausztriában pedig szintén van ingyenes oktatás, de nem tudom ott kell-e bármit fizetni hasonlóan Németországhoz, vagy sem.

2015. máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én 300 eurót fizetek félévente Németországban, ebből kb 200 euró a féléves bérlet (ami egyébként harmadába kerül így). Ausztriában nem kell ennyit se fizetni, ott viszont magadnak veszed a közlekedési bérletet.
2015. máj. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor én nyertem :D Én 126 eurót fizetek szemeszterenként Németországban.(Würzburg)
2015. máj. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó ezt olvasni, ezek nem vészes összegek, főleg, hogy dolgozni is szeretnék mellette. Linkelnétek nekem főiskola honlapokat? Köszönöm szépen!
2015. máj. 12. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:
2015. máj. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szivesen. Melókat a www.wuewowas.de -n a jobs/jobangebote menüpont alatt tudsz nézegetni. Elég sok lehetôség van fent és folyamatosan frissül.
2015. máj. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, aranyosak vagytok!
2015. máj. 14. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!