Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen cserediáknak lenni...

Milyen cserediáknak lenni Londonban?

Figyelt kérdés
Kaptam egy nagyszerű lehetőséget, amivel kissé félek élni. Arról lenne szó, hogy jövőre kimehetnék tanulni Londonba, cserediákként. A szüleim azt mondják, hogy másodikos gimnazistaként túl fiatal vagyok még. Csak az a baj, hogy az utolsó két évben már nem mehetek ki, csakis kizárólag tizedikben. Szerintetek jó ötlet kimenni? Vagy még túl fiatal vagyok? Egyébként egy családnál laknék, és a program egy éves. Én nagyon szeretnék elmenni, hiszen ez életem egyik nagy lehetősége (szerintem). Ti hány évesen voltatok cserediákok? Hol voltatok, és milyen volt? Szerintetek jó ötlet élni ezzel a lehetőséggel?

2015. júl. 4. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyik ismerosom Amerikaba ment ki egy evre cserediaknak es el, virul pedig o se volt akkor tobb 16nal. Szerintem menj csak ki de csak akkor ha igy a mostani gimidben nem kell majd evet ismetelned vagyis osztalyozokat teszel.
2015. júl. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És ha átegyek év végén Magyarországon minden tantárgyból, akkor nem kell évet ismételnem, ugye?

Angliában egyébként előrébb járnak a tananyagban, mint itthon? Nagyon más ott az oktatási rendszer?

2015. júl. 6. 11:11
 3/3 anonim válasza:

nagyon jó ötlet! 15 évesen mentem ki egyedül egy nyáron és csodálatos volt! nem vagy fiatal egyáltalán. és hidd el, ha egy évre kimégy tanulni sokkal többer érsz el vele minthogy itthon próbálnád tanulni a nyelvet (és ez nem csak az angollal vagy angliával van így) kint élnél, szóval angolul kell beszélned folyamatosan egy éven keresztül azaz angolul is gondolkoznál. egy átlagos angol órán vagy angol tagozaton ez nem olyan. ott tényleg mindenki angol és angolul KELL beszélned mert máshogy nem értenék meg. már két hét alatt nagyon nagy változásokon mennél át és ez tapasztalat.

szóval én ajánlom hogy menj ki mert ez hatalmas lehetőség. és ne mtudm jártál-e már Londonban de az a város valami csodálatos!

sok sikert hozzá :)

2015. júl. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!