Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban vagy Ausztriába...

Roxor3 kérdése:

Németországban vagy Ausztriában lenne nekem jobb továbbtanulnom? Nagyon fontos

Figyelt kérdés

11 éve tanulom a németet B2-C1 között járhatok pontosan nem tudom eddig van egy előrehozott német középfokú érettségim ami 5-ös lett. Kéttannyelvű szakközépiskolába járok, 2 tantárgyat németül tanulok korábban volt még 1, most Geographie(föci) és Landeskunde(cc). Jövöre érettségizek az előrehozott érettségim miatt osztályozó vizsgáznom kellett ami elég nehéz volt bőven B2 felett és így csak 4-es lettem 12. és 13. osztályba. Jövöre még 2 tantárgyból németül fogok érettségizni, ha az sikerülne elvileg és a német is C1-el egyenértékü két nyelvű érettségi bizonyítványt kapnék, illetve idén megyek B2ből vizsgázni. Ami érdekel és tanulok: gazdasági, közgazdaság, kereskedelem-marketing, üzleti adminisztráció.

Külföldön hol van nekem megfelelő egyetem az említett 2 országban? Nézegettem de igazán nem tudom melyik lenne a jobb. Város mindegy.


Köszönöm a segítséget.



2015. júl. 5. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Az lehet hogy C1-es nyelvvizsgát ér, de nem fogjk elfogadni. Ausztria ÖSD nyelvvizsgát kér minimum B2-t, a jobb német egyetemek Goethe C2-t (!) vagy TestDaf minden részén minimum 4-es szintet kérnek. Ezenfelül nincs egységes felvételirendszer, a német egyetemek megkövetelnek két emelt szintű érettségit, a legjobbaknál elvárás az 5-ös érettségiátlag, ezenfelül pedig kérnek egy egész kartonnyi papírt, vizsgát, motivációs levelet stb. Ausztria nem ilyen szigorú. De oda is sok beadandó kell.
2015. júl. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hova lenne eselyem bekerulni szerinted? TestDaf nehez?
2015. júl. 6. 00:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Én csak az osztrák egyetemeket ismerem, azokba nem nehéz bekerülni, viszont úgy hallom, hogy bennmaradni már nem egyszerű.
2015. júl. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én jelentkeztem Ausztriába és Németországba is, mindkét helyre felvettek (most Németországban tanulok).


A TestDaF vizsgához kell egy biztos német nyelvtudás, de nem annyira nehéz, mert nincs nyelvtani teszt része, illetve csak egy témája van: a Studium. Erről szól a Hörverstehen, a szóbeli és a levél is (az én levéltémám Studieren mit Kind volt). Persze a Lesevertehen ettől még nem olyan egyszerű, nekem valami geológiai téma volt, meg a madarak éneke. Elég drága vizsga, nekem azt hiszem 150€ volt és még Szlovákiába is el kellett utaznom érte, mert Budapesten nem volt elég vizsgahely.


Ausztriába egyszerűen beküldtem az érettségim és felvettek. Mivel érettségiztem németből, nem kellett ÖSD nyelvvizsga. Németországba kettő emelt érettségi kell, plusz a TestDaF vizsga, minden vizsgarészben legalább 4-es eredménnyel.


Te döntsd el, hogy mi a fontos neked: többet dolgozni a felvételiért, hogy aztán biztosabb legyen az egyetemi bennmaradásod vagy felvetetni magad egy olyan egyetemre, ahol küzdeni kell a bennmaradásért.

2015. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Osztrákoknál inkább azért mondják azt,hogy bennmaradni nehéz,mert nincs olyan szigorú német nyelvtudáshoz kötve a felvételi. Ezért sokszor előfordul,hogy felveszik a diákokat és nincs olyan nyelvtudásuk,hogy megértsék az anyagot és le tudjanak vizsgázni. Az a biztos,hogy belehúzol a németbe és szilárd tudást szerzel,akkor nem lesz ilyen problémád osztrákoknál sem.
2015. júl. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!