Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tolmács/fordító képzés melyik...

Tolmács/fordító képzés melyik egyetemen?

Figyelt kérdés

Hol érdemesebb a fordító/tolmács mesterképzést itthon vagy külföldi egyetemen végezni? Vagy az alapképzést nyelvszakon(pl. német/angol nyelvterületen kínai szak)?

Melyik érné meg jobban? Mennyire nehéz külföldön? Minden infót, véleményt, tapasztalatot szívesen fogadok. Köszönöm



2015. aug. 4. 13:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Én csak annyit tudok egyelőre mondani erről, hogy nekem is ilyen ambícióim vannak a japán nyelvvel, most szeptemberben kezdem az első félévemet keleti nyelvek és kultúrák szakon. Egyelőre semennyit nem tudok belőle, sose tanultam a nyelvet, ráadásul 2. évben kínait is tanulnom kell majd :D Ha lett volna lehetőségem arra hogy külföldre menjek, mentem volna, de még így is bele kell rázódnom az egyetemi világba, nem hiányozna hogy egyedül egy idegen országban álljam meg a helyem emellett. Ráadásul mivel fordításról, tolmácskodásról beszélünk, szerintem mindegy hol végzel, mert nem az egyetem számít, hanem a tudás (nem úgy mint pl a mérnökszakoknál, hogy ha mondjuk egy ócska vidéki egyetemen végzel, nyilván hátrányod lesz a BME-sekkel szemben). Én speciel (magyar-)angol-japán fordító szeretnék lenni, de hát hol van az még:) Ha érdekel, a Károlira megyek, és itt tán második félévtől fel lehet venni a fordítói specializációt. Azt egyelőre nem tudom, hogy kimondottan tolmács-mesterképzés van-e itt, de ha folyékonyan megtanulod a nyelveket, kimondott szakirányú végzettség nélkül is kelendő leszel. :)

2015. aug. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!